در حالی‌كه تنها حدود ۲ هفته تا آغاز رقابت‌های كشتی قهرمانی جهان در دانمارك باقی است، خبر مصدومیت حمید سوریان امید اول كشتی فرنگی ایران و دارنده ۳ مدال طلای جهانی نگرانی‌هایی را برای كشتی دوستان كشورمان به وجود آورد، ولی دبیر فدراسیون كشتی مصدومیت ستاره كشتی فرنگی ایران را چندان جدی ندانست و تصریح كرد: سوریان مطمئنا امسال چهارمین مدال جهانی خود را هم خواهد گرفت.

عارف ربطی درباره شرایط تیم‌های ملی آزاد و فرنگی ایران گفت: اردوی صمیمانه تیم ملی كشتی آزاد و همین‌طور تیم ملی كشتی فرنگی، بدون هیچ مشكل خاصی و در مسیر موفقیت ادامه دارد. تداركات اردو و عملكرد كادر فنی هر دو تیم آزاد و فرنگی ایران هم به نحو كاملا مطلوبی پیش می‌رود.

دبیر فدراسیون كشتی در خصوص لیگ برتر كشتی امسال هم گفت: تدبیرمان این بوده كه لیگ امسال با تعداد تیم‌های بیشتری دنبال شود و باشگاه‌های شركت‌كننده در هر دو رشته آزاد و فرنگی در مسابقه‌ها شركت كنند. بر همین اساس هفته آینده جلسه مشورت و تعامل‌ نهایی با مسوولان تیم‌ها برگزار می‌شود و سپس قرعه‌كشی و برنامه‌ریزی مسابقه‌ها انجام خواهد شد.

لیگ امسال در هفته اول آبان شروع می‌شود و می‌كوشیم این مسابقه‌ها را با نظم بالایی شروع كنیم و خاتمه دهیم، چون رقابت‌های قهرمانی آسیای ۲۰۱۰ اواخر سال ۸۸ انجام می‌شود.