دارنده ۴ نشان کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: بر اساس ادوار گذشته سطح رقابتهای کشتی قهرمانی جهان بعد از المپیک پایین خواهد بود."منصور برزگر" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: ما دو بار در سال های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۵ بعد از بازیهای المپیک به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کردیم چرا که رقابتهای جهانی بعد از المپیک همیشه نسبت به سال های گذشته در سطح کمی و فنی پایین تری برخوردار است.

برزگر گفت: اکثر تیم های شرکت کننده در رقابتهای جهانی دست به جوانگرایی می زنند تا برای المپیک بعدی مهره های کارآمد خود را شناسایی و در جهت حفظ آنها گام بردارند.

وی اضافه می کند: ما نباید تنها به فکر موفقیت و کسب مدال در میدان جهانی باشیم بلکه باید از هم اکنون برای جبران ناکامی المپیک ۲۰۰۸ پکن در المپیک ۲۰۱۲ لندن برنامه ریزی های لازم را تدوین کنیم.

وی در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی آزاد گفت: من هیچ شناختی از کشتی گیران و نحوه تمرینات آنها ندارم اما باید تاکید کنم که موفقیت در میدان جهانی متضمن اجرای بعضی از مسائل است.

مدیر فنی سابق تیم های ملی کشتی آزاد در رابطه با پیش بینی خود از عملکرد کشتی گیران افزود: معتقدم که تمام ۷ ملی پوش کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی شانس کسب مدال را خواهند داشت.این پیشکسوت کشتی در مورد بازگشتش به دنیای مربیگری نیز گفت: من پیشتر هم هم این موضوع را گفته ام که "منصور برزگر دیگر تمام شده است و باید میدان را برای عرض اندام جوانان خالی کنیم."