داور درجه المپیكی كشتی ایران گفت: از سوی كمیته داوران یا فدراسیون كشتی ابلاغی در مورد قضاوت در مسابقه انتخابی تیم ملی آزاد به دستم نرسید.

بهمن طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: اطلاعی از برگزاری مسابقه انتخابی در روز سه‌شنبه و معرفی نامم به عنوان داور قضاوت‌كننده نداشتم. در واقع هیچ ابلاغی به دستم نرسیده بود. اگر از این مسابقه و انتخابم اطلاع داشتم چه دلیلی داشت كه از قضاوت امنتاع كنم؟

وی تاكید كرد: دقایقی مانده به آغاز كشتی‌های روز گذشته (سه‌شنبه) دبیر فدراسیون با من تماس گرفت و دلیل عدم حضورم در خانه كشتی را پرسید. به او گفتم از این موضوع بی‌خبر بودم؛ اما در عین حال حاضرم خودم را به محل مسابقه برسانم كه آنها اعلام كردند نیازی به این كار نیست. در این‌باره گفته شده كه اصغر رامبد به من اطلاع داده یكی از چهار داور مسابقه انتخابی هستم در حالی كه ما هیچ صحبتی با هم نداشته‌ایم.

تنها داور قضاوت‌كننده ایران در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ دانمارك افزود: داور بی‌تجربه‌ای نیستم كه وظیفه‌ام را ندانم. اگر به من اطلاع داده بودند كه باید در این كشتی‌ها سوت بزنم حتما به مسئولیتی كه به عهده‌ام قرار داده بودند عمل می‌كردم. همچنین نام داوران در سایت فدراسیون كشتی نیز اعلام نشده بود و لزومی ندارد من برای اطلاع از یك خبر به روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها مراجعه كنم. باید با من تماس می‌گرفتند و یا ابلاغیه صادر می‌كردند.