با انجام ۳ مسابقه انتخابی، تكلیف تیم ملی كشتی آزاد ایران برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك روشن شد تا با انتخاب حسن رحیمی و جمال میرزایی، به نوعی حق به حقدار برسد.

دیروز خانه كشتی حال و هوای خاصی داشت تا با رسیدن عقربه‌های ساعت به ساعت ۱۰، بساط مسابقه انتخابی در ۲ وزن ۵۵ و ۸۴ كیلوگرم پهن شده و نفس‌ها برای ۴ مدعی همدانی، قزوینی، تهرانی و مازنی كشتی در سینه‌ها حبس شود.

اولین مبارزه بین حسن رحیمی و عباس دباغی برگزار شد. ۲ مدعی جوان كه طی شش، هفت ماه گذشته پابه‌پای هم كوشیده‌اند تا بلكه با تلاش و حركت روبه جلوی خود، نظر كادر فنی و بویژه غلامرضا محمدی، دارنده ۴ مدال نقره و برنز كشتی جهان در این وزن و سرمربی تیم ملی را جلب كنند. رقابت نزدیك این دو كشتی‌گیر باعث شد تا كادر فنی به منظور پرهیز از هرگونه حرف و حدیثی، حكم به مسابقه دیروز بدهد. تایم ۲ دقیقه‌ای اول مبارزه بیشتر به ارزیابی طرفین از كار یكدیگر اختصاص داشت تا در نهایت كلینچ حكم به برتری یك بر صفر دباغی بدهد؛ اما در ۲ تایم بعدی موتور رحیمی روشن شد تا با فعالیت دست‌ها و قوس‌كاری، بدن وزن كم كرده دباغی را تحلیل برده و با ۲ زیر بی‌نقص حریف مازنی را در خاك نشانده و رویاهای خود را برای حضور در جهانی دانمارك به حقیقت پیوسته ببیند.

اما در مبارزه دیگر كه در وزن ۸۴ كیلو به تصویر كشیده شد، جمال میرزایی ۲ بار در مقابل احسان لشگری به برتری رسید تا جای اما و اگری در انتخاب خود باقی نگذارد. میرزایی در مبارزه اول دو بر یك لشگری را شكست داد و به نوعی نیز نبض مبارزه را در دست داشت؛ اما با تشخیص كادر فنی، یك بار دیگر این مبارزه پس از ۲۰ دقیقه استراحت تكرار شد كه این بار میرزایی با پیروزی ۳ بر یك بر حریف، جای پای خود را در تیم ملی كشتی آزاد محكم كرد. میرزایی كه در تایم اول با درختكن زیبای خود حریف را از زمین كرده و خاك كرده بود، در تایم دوم و در شرایطی كه یك بر صفر از لشگری عقب بود، در ۱۰ ثانیه به پایان این وقت، روی زیرگیری حریف، اقدام به كنده‌كشی كرد تا با كسب ۲‌امتیاز، به برتری ۲ بر یك رسیده و بار خود را برای حضور در جهانی دانمارك ببندد. با احتساب ۳ مسابقه دیروز، تركیب كامل تیم ملی كشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك كه اواخر شهریور ماه برگزار می‌شود، به قرار ذیل است:

۵۵ كیلوگرم: حسن رحیمی (تهران)‌/ ۶۰ كیلوگرم: مراد محمدی (مازندران) ‌/ ۶۶ كیلوگرم: مهدی تقوی (مازندران) ‌/ ۷۴ كیلوگرم: صادق گودرزی (همدان) ‌/ ۸۴ كیلوگرم: جمال میرزایی (همدان) ‌/ ۹۶ كیلوگرم: سعید ابراهیمی (همدان) ‌/ ۱۲۰ كیلوگرم: فردین معصومی (گیلان)‌