در شرایطی امروز مسافران جهانی تیم ملی كشتی آزاد با انجام دو مسابقه انتخابی در خانه كشتی تكمیل خواهند شد كه این دو مبارزه را باید رویارویی تكنیك و قدرت در دو سوی معادلات اوزان ۵۵ و ۸۴ كیلوگرم دانست.

البته اولتیماتوم غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی كشتی آزاد را نیز در معادله موجود نمی‌توان نادیده گرفت و باید دید از ساعت ۱۰ امروز كه سوت آغاز این دو مبارزه زده می‌شود، كدامیك از كشتی‌گیران بهتر می‌تواند از زیركی و جسارت خویش بهره گرفته و با ارائه كشتی ایرانی مد نظر سرمربی تیم ملی، بلیت حضور در جهانی دانمارك را در جیب بگذارد. به هر حال امروز تاكتیك هل دادن به منظور بیرون انداختن طرف مقابل از تشك و كسب امتیاز چاره‌ساز نیست و كشتی‌گیری می‌تواند به هدف خویش برسد كه از فرصت‌ها به بهترین شكل استفاده كرده و هوشمندانه مبارزه را به آخر برساند.

در وزن ۵۵ كیلو دو مدعی از مازندران و تهران به پای هم می‌پیچند، یكی عباس دباغی با سابقه حضور در بازی‌های المپیك و نایب قهرمانی در جام زیلكوفسكی و دیگری حسن رحیمی دارنده طلای جوانان جهان كه هر دو نیز سخت كوشیده‌اند تا در مقابل دیگری كم نیاورده و تحت هر شرایطی صاحب دوبنده تیم ملی در وزن اول شود.

رقابتی كه بر خلاف مبارزه ۸۴ كیلویی‌ها كه یكپارچه جنگ قدرت و زور بازوست، مقابله تكنیك و ظرافت‌های كشتی است كه باید دید كدامیك خواهند توانست از فرصت‌ها بهتر استفاده كرده و برتری خود را در قاب نگاه مرد ۴ مداله سبك وزن كشتی ایران و سرمربی فعلی تیم ملی قرار دهند.

در وزن ۸۴ كیلو نیز احسان لشكری و جمال میرزایی قرار دارند كه بیش از آن كه به فن و بند كشتی پایبند باشند، به زور بازو و قدرت بدنی خود می‌نازند و باید دید كه رویارویی امروز آنان، حكم به برتری كدامیك می‌دهد. میرزایی از دیار همدان در آسمان كشتی ایران درخشیده و لشكری نیز از دیار قزوین شایستگی‌های خود را در كشتی به منصه ظهور رسانده است تا با توجه به رقابت نزدیكشان و به منظور رعایت عدالت، كمیته فنی حكم به مسابقه انتخابی بین این دو دهد. بی‌شك میرزایی و لشكری اگر می‌خواهند مسافر دانمارك باشند باید زیرگیری را چاشنی كار خویش كنند، چه در غیر این صورت یك كشتی كاملا بسته و دفاعی نمی‌تواند این دو را به سرمنزل مقصود برساند.