محسن كاوه در حاشیه رقابت‌های قهرمانی كشور جوانان افزود: در این مسابقات جوانان بسیار خوبی را دیدم كه می‌توانند روزی به تیم ملی بزرگسالان نیز راه پیدا كنند و اختلاف زیادی با كشتی‌گیران بزرگ ما ندارند اما به دلیل شرایط این رده سنی نیاز به برنامه‌ریزی و كار فنی دارند.

وی ادامه داد: در این مسابقات جوانان با انگیزه‌ای وجود داشتند و ما هم به دنبال شناسایی استعدادهای موجود در رده سنی جوانان به عنوان كمیته فنی در مسابقات حاضر بودیم و به نظرم تعداد زیادی از این افراد در آینده چه در سیستم تیم ملی جوانان و چه در تیم ملی بزرگسالان در صورتی كه به خوبی راهنمایی و هدایت شوند می‌توانند به كار گرفته شوند.

مربی تیم ملی كشتی آزاد در خصوص اختلافات كادر فنی تیم ملی كشتی بزرگسالان و جوانان تصریح كرد: این اختلافات در حال حل شدن است و هیچ مشكل خاصی نیست.

وی افزود: اعتقاد كادر فنی تیم ملی بزرگسالان این است كه جوانانی كه می‌خواهند در آینده به رده بزرگسالان بیایند باید از همین رده سنی تحت نظر كادر فنی تیم ملی باشند و كادر فنی باید زودتر با آن‌ها آشنایی پیدا كرده و رابطه برقرار كند و این ارتباط نیازمند هماهنگی میان سرمربیان تیم‌های ملی بزرگسالان و جوانان است.

كاوه ادامه داد: سرمربی تیم ملی بزرگسالان باید بتواند فعالیت‌های تیم ملی جوانان را زیر نظر داشته باشد و ایده‌ها و افكار كشتی‌گیران این رده سنی را زیر نظر بگیرد.

مربی تیم ملی كشتی آزاد بزرگسالان خاطرنشان كرد: كسی كه می‌خواهد سرمربی تیم ملی جوانان باشد باید سابقه مربیگری داشته و با كشتی به خوبی آشنا باشد زیرا كه كار كردن با جوانان بسیار سخت‌تر از بزرگسالان است ضمن اینكه منظور از هماهنگی میان كادر فنی بزرگسالان و جوانان این است كه این كادر فنی بتواند در برنامه‌ریزی تمرینات و مسابقات جوانان نقش داشته باشد و همچنین مربی جوانان نیز باید برنامه‌ها و گزارش كار خود را در اختیار كادر فنی بزرگسالان قرار دهد.

وی افزود: اینكه گفته می‌شود اختلاف زیادی وجود دارد شایعه است اما هم اكنون هماهنگی لازم كه مد نظر كادر فنی تیم ملی بزرگسالان است وجود ندارد ولی فدراسیون برنامه‌هایی دارد كه همین اندك اختلافات هم حل شود.