امیر دژاکام نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: نویسندگان از طرف مسوولین ، کارگردانان و بازیگران به رسمیت شناخته نمی شوند. اصلا حرمتی برای این قشر زحمت کش قائل نیستند.

امیر دژاکام اظهار داشت: در حال حاضر مشغول ضبط تله تئاتر «منم اومدم» به نویسندگی «ژیرایر آنانیان» ارمنی هستم. این نمایشنامه توسط «آندرانیک خاچومیان» ترجمه شده و در آن «محبوبه بیات»،«حسین محب اهری»، «خسرو احمدی» و چند بازیگر حرفه ای دیگر حضور دارند و داستان آن در مورد سرگذشت قهرمانی به نام «شماون» است که در دو جای مختلف مشغول به کار است و حالا تصمیم گرفته که برای داشتن یک شغل سوم رشوه دهد و ...

دژاکام در مورد بازیگری نیز گفت: در سریال «سال های مشروطه» به کارگردانی «محمدرضا ورزی» در نقش شیخ محمد نوری بازی می کنم که این سریال اکنون در حال تصویر برداری است.

وی در مورد فعالیت های صحنه ای خود نیز افزود: نمایشنامه «دزداب» را نوشتم که در حال حاضر توسط «هادی مرزبان» برای جشنواره تئاتر رضوی آماده می شود و بعد از این جشنواره قرار است اکران عمومی شود. نمایشنامه «ماه منظر» هم به کارگردانی «منصوره مردانی»هم در جشنواره ماه شرکت می کند. از طرفی چند نمایشنامه را برای دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر ارایه دادم که در صورت پذیرفته شدن کار خواهم کرد.

کارگردان نمایش رویاهای خلیج فارس تصریح کرد: نویسنده هشت تا ۹ ماه برای مطالعه و تحقیق و پژوهش صرف می کند و بعد چند ماه طول می کشد تا یک نمایشنامه نوشته شود اما وقتی کار به مرحله اجرا می رسد از یک طرف دستمزد مشخصی برای نویسنده وجود ندارد. این که آیا متن قبول می شود یا نه بحث جداگانه ای است. اما مهمترین بحث در مورد نویسندگان عدم به رسمیت شناختن و قائل شدن حرمت و احترام برای نویسنده از طرف مسوولین و کارگردانان و بازیگران تئاتر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر نویسنده ای وجود نداشته باشد دیگر عوامل نمایش وجود نخواهد داشت. پس باید حقوق مادی و معنوی این قشر رعایت شود تا شاهد رشد و بالندگی تئاتر ایران و ملی باشیم.