قهرمان اسبق کشتی ایران و جهان خاطر نشان کرد: متاسفانه در نخستین گام برگزاری لیگ امسال شاهد یک اشتباه بزرگ از سوی فدراسیون بودیم که آن هم مربوط به صدور مجوز حضور مربیان تیم ملی در رقابتهای لیگ بود. بدیهی است این کار با حاشیه های مختلفی روبرو خواهد شد که در جریان برگزاری لیگ اکثر تیم ها را دچار مشکل می کند.جوادی در ادامه گفت: مربیان تیم ملی باید در همان عرصه مسئولیت خود حضور داشته باشند و در رقابتهای لیگ تیمداری نکنند، چراکه هر قدر هم عدالت و صداقت به خرج دهند باز هم در مسابقات حساس و سرنوشت ساز اسیر حاشیه ها می شوند. البته بحث تامین مالی و معیشت این مربیان کاملا مثبت و مهم است ولی باید توجه داشت که در هیچ رشته ورزشی، مربیان رده ملی در تیم های باشگاهی فعالیت نمی کنند.

وی افزود: زمانبندی دقیق و برگزاری منظم رقابتهای لیگ در سازندگی آن بسیار اثرگذار خواهد بود که متولیان کشتی باید دقت کنند تا تداخلی بین رقابتهای لیگ و دیگر مسابقات داخلی و خارجی پیش نیاید.

جوادی در پایان گفت: در رابطه با حضور کشتی گیران خارجی در لیگ هم باید تجدیدنظر کلی شود تا این کشتی گیران دوباره با همان رسم و رسوم قبلی در پیکارها حضور نیابند. چراکه پیش از این دیدیم قهرمانان نامدار دنیا با یک سوم آمادگی واقعی خود هم در لیگ ما کشتی نگرفتند و با بدقولی و عدم پایبندی به تعهدات خود مشکلات فراوانی را برای تیم ها بوجود آوردند.