محمد بنا که به تازگی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان را بر سکوی نائب قهرمانی جهان قرار داده، روز سه شنبه در گفتگو با ایرنا خاطر نشان ساخت: به هیچ عنوان تمایل ندارم در رقابتهای لیگ کشتی حضور یابم و مطمئن باشید به عنوان مربی یا مشاور هیچکدام از تیمهای لیگ را همراهی نخواهم کرد.

وی ادامه داد: بر این باورم که رقابتهای لیگ جایگاه مربیان زحمت کش بسیاری است که همواره در عین شایستگی و توانایی فرصت حضور را از دست داده و انگیزه ای برای ادامه کار ندارند. به نظر من باید از این مربیان سازنده بیشتر استفاده شود تا آنان احساس انزوا و بیهودگی نکنند.

بنا افزود: باشگاه های حاضر در لیگ نیز نباید فقط به خاطر نام مربیان با آنان قرارداد ببندند چرا که استفاده از توانایی و پتانسیل مربیان خیلی بهتر از استفاده از نام و عنوان آنان است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی،گفت: علاوه بر این دلایل، هیچگاه نمی توانم به عنوان یک مربی ایرانی رو درروی تیم یک مربی هموطن بایستم و کشتی گیران تیم خود را برای شکست تیم مقابل ترغیب و راهنمایی کنم.وی در پایان گفت: پس با توجه به این مسائل حضورم در رقابتهای لیگ منتفی است و سعی خواهم کرد تا تمام توجه و نظرم را برای کشف و جذب استعدادهای جوان این پیکارها بکار گیرم.