در این دیدار محمدرضا یزدانی خرم رئیس فدراسیون كشتی به همراه حمید سوریان دارنده‌ی چهار مدال طلای رقابت‌های كشتی فرنگی جهان، مهدی شیرگیر رئیس كمیته‌ی مربیان، زاكانی از پیشكسوتان كشتی شهر ری و جمعی از مسئولان فدراسیون و پیشكسوتان كشتی با حضور در منزل عبداله زارع بهترین مربی سال جهان در شهر ری تندیس ویژه فیلا در سال ۲۰۰۹ جهان را به وی اهدا كردند.

در این نشست عبداله زارع بهترین مربی سال ۲۰۰۹ جهان گفت: من اعلام كردم وقتی به عنوان بهترین مربی سال جهان انتخاب شدم خوشحال نشدم زیرا دوست داشتم این موفقیت با كسب مدال طلای سوریان در رقابت‌های المپیك ۲۰۰۸ پكن همراه می‌شد.

وی ادامه داد: حمید استحقاق كسب مدال طلای المپیك را داشت ولی داوران پیروزی مقابل حریف روسی را از دست وی خارج كردند و این روز بدترین روز زندگی من بود.

زارع خاطرنشان كرد: مطمئنا سوریانی كه از سال ۷۴ و موقعی كه ۱۶، ۱۷ كیلو بود در باشگاه بابك زیرنظر من تمرینات خود را آغاز كرده است، توانایی موفقیت در المپیك لندن را دارد.

حمید سوریان دارنده‌ی چهار مدال طلای جهان در وزن ۵۵ كیلوگرم نیز در این دیدار گفت: زارع اولین مربی سازنده من، نقش بسیار مهمی در موفقیت‌هایم دارد و امیدوارم بتوانم با ادامه روند فعلی خود با كسب مدال در المپیك ۲۰۱۲ لندن باعث شادی دل مربی سازنده‌ام شوم.

یزدانی خرم رئیس فدراسیون كشتی نیز با اشاره به جایگاه بسیار خوب كشتی ایران در فدراسیون جهانی كشتی (فیلا) گفت: عبداله زارع بعنوان اولین مربی سازنده‌ی كشتی حمید سوریان دارنده‌ی چهار مدال طلای جهان نقش بسیار ویژه‌ای در موفقیت‌های وی دارد.

وی تصریح كرد: من فكر نمی‌كردم سوریان در رقابت‌های جهانی دانمارك پس از مسابقات المپیك ۲۰۰۸ پكن صاحب مدال شود ولی به هرحال موفقیت وی حاصل تلاش‌های خودش و درایت محمد بنا است.

یزدانی خرم در پایان خاطرنشان كرد: یكی از اهداف ما فرهنگ‌سازی و احترام به پیشكسوت‌ها و بزرگترها است و به همین دلیل به خدمت زارع رسیدیم تا تندیس ویژه فیلا را كه در كلاس ارمنستان بعنوان بهترین مربی سال ۲۰۰۹ جهان به وی اهداء شد به ایشان تقدیم كنیم.

در پایان این دیدار صمیمانه تندیس بهترین مربی سال ۲۰۰۹ جهان به عبداله زارع اهدا شد.