رئیس فدراسیون كشتی با بیان این‌كه در نحوه‌ برگزاری مسابقات قهرمانی كشور باید تغییراتی ایجاد شود، گفت: پس از جمع‌بندی نظرات سعی داریم در قالب یك طرح كارشناسی، مسابقات قهرمانی كشور را به‌گونه‌ای برگزار كنیم كه استان‌های میزبان بدون مشكل این رقابت‌ها را برگزار كنند و در عین حال تمامی كشتی‌گیران به طور برابر و در یك زمان مناسب فرصت حضور در این مسابقات را داشته باشند.

محمدرضا یزدانی‌خرم در این باره اظهار كرد: در حال حاضر به دلیل استقبال خوب هیات‌ها از مسابقات قهرمانی كشور در تمامی رده‌ها، استان میزبان معمولا با مشكلات و سختی‌های فراوانی این مسابقات را برگزار می‌كند.

در حالی كه در طرح جدید كشور به ۴ منطقه تقسیم می‌شود، هر منطقه مسابقات داخلی خود را انجام داده و سپس نفرات برتر این مناطق در یك شهر مسابقات نهایی خود را برگزار خواهند كرد.

این مسابقات نیز قطعا در ۶ ماهه اول سال انجام خواهد شد تا تداخل با برنامه‌های تیم ملی و مسابقات مختلف فدراسیون جهانی نداشته باشد.

یزدانی‌خرم با اشاره به این‌كه این طرح نیاز به كار كارشناسی دارد تا به مرحله اجرا برسد، تصریح كرد: پس از جمع‌بندی نظرات امیدوارم از سال آینده این رقابت‌ها را در قالب جدید برگزار كنیم. در رده‌ بزرگسالان نیز به دنبال منطقه‌ای كردن مسابقات قهرمانی كشور هستیم كه البته به احتمال زیاد این مسابقات در ۲ منطقه برگزار خواهد شد.