اندیمشک شهری در استان خوزستان است که ده‌ها قهرمان نامی را به کشتی فرنگی ایران تحویل داده است. این شهر با حدود دویست هزار نفر جمعیت بالای پانصد کشتی گیر فرنگی کار دارای مدال جهانی، قاره‌ای و کشوری را در خود تربیت کرده است.

ایرج قلاوند، مربی تیم ملی کشتی آزاد که خود در این شهر به مربیگری می پردازد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مشکلات و شرایط کشتی در این شهر گفت: اندیمشک یکی از مناطق کشتی فرنگی خیز در ایران است که اگر با کمی توجه از سوی مسئولان محلی مواجه شود می تواند به ذخایر کشتی فرنگی ایران بیفزاید.

وی اظهار داشت: توجه به باشگاه‌ها در اندیمشک و بها دادن به قهرمانانی نظیر اخلاقی و عبدولی که می توانند ستاره‌های درخشانی در کشتی ایران باشند، نیاز کشتی این منطقه است اما ادامه روند فعلی و تداوم بی توجهی‌ها به کشتی اندیمشک ضربه می زند.

باشگاه "شهرزیبا" اندیمشک زیر نظر برادران قلاوند اداره می شود. در این سالن آب سرد کن مناسب وجود ندارد، سرویس بهداشتی و دوش آب گرم برای کشتی گیران نیست و کشتی گیران نام آشنایی همچون برادران اخلاقی، برادران عبدولی، برادران زیدوند، برادران قلاوند، ادریس تختی، علی اطرافچی و... بدون هیچ توجهی از سوی مسئولان شهر به کسب افتخار برای کشتی می اندیشند.

مسئولان شهر اندیمشک هیچ توجهی به قهرمانان نامی خود ندارند واین بی توجهی‌ها نفرات زبده‌ای همچون اخلاقی و عبدولی را در راه قهرمانی دلسرد کرده است.

مهرزاد قلاوند در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مشکلات کشتی اندیمشک اظهار داشت: سعید عبدولی دو سال است که قهرمان جوانان جهان می شود اما تنها هدیه‌ای که تا امروز به او تعلق گرفته است یک تخته پتو است که سال گذشته به وی اهدا شد و امسال نیز مسئولان سیاسی و ورزشی اندیمشک و استان خوزستان هیچ جایزه‌ای به این کشتی‌گیر ندادند.

مربی سازنده کشتی خوزستان تصریح کرد: باشگاهی که عبدولی و حبیب الله اخلاقی عضو تیم ملی در رقابت‌های جهانی دانمارک و چندین قهرمان دیگر ملی در آن تمرین می کنند فاقد آب و برق و سرویس بهداشتی مناسب است و کشتی گیران باید با شیلنگ آب بخورند!

وی ادامه داد: با این شرایط صخراوی مدیر کل تربیت بدنی استان خوزستان که سابقه ورزشی هم ندارد به جای کمک به ما که یک باشگاه قهرمان پرور هستیم اجاره ۱۵۰ هزارتومانی باشگاه را به ۳۰۰ هزار تومان افزایش داد و به این طریق مزد زحمات‌مان را داد.

وی اظهار داشت: با این کارها سعید عبدولی و حبیب الله اخلاقی که می توانند در آینده قهرمان المپیک شوند را از ورزش فراری می دهیم و متاسفانه این کشتی گیران با کوله باری از مشکلات خانوادگی باید فکر و ذکر خود را بجای قهرمانی معطوف به مشکلات شخصی کنند. با بی توجهی نماینده مجلس، مسئولان سیاسی و ورزشی شهرستان اندیمشک و مسئولان ورزش استان خوزستان این نوابغ ورزشی از مسیر واقعی خود منحرف می شوند و دیگر نباید از آنها انتظار قهرمانی و موفقیت داشت.

درحالی که در خوزستان د‌هها شرکت خصوصی و دولتی فعالیت می کنند حمایت از این جوانان و تشکیل یک تیم در لیگ می توانست علاوه بر کمک مالی به کشتی گیران، تجهیزات مناسبی را برای سالن کوچک این شهر ایجاد کرده و به پرورش و رشد هرچه بیشتر کشتی گیران کمک کنند.

در این میان آنچه بیش از هر چیز مهم است نگاه خاص استاندار خوزستان، نماینده مردم اندیمشک و نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان سازمان ورزش و مدیرکل تربیت بدنی استان که می توانند مشکل این قهرمانان نامی کشتی ایران را برطرف کنند.