فرهاد اسماعیل‌نژاد در پایان مسابقات جوانان كشور، در گفت‌وگو با خبرنگار كشتی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: شاید مثل سال قبل تیم پرستاره‌ای نداشته باشیم و چهره‌هایی مثل بابك قربانی، باباجان‌زاده و سعید عبدولی به رده بزرگسالان رفته‌اند؛ اما، از همین نفرات فعلی می‌توان ستاره ساخت چرا كه سطح كمی و كیفی مسابقات كشوری مطلوب بود.

وی درمورد شایعات پیرامون خود مبنی بر بركناری از تیم ملی جوانان گفت: این شایعات را شنیده‌ام و از برخی مربیان كه از روی حسادت در مسابقات بزرگسالان در خرم آباد آن را شایعه كردند، گلایه دارم. تا وقتی كه فدراسیون كشتی ابلاغم را لغو نكند نباید با آبرویم بازی كنند و هر روز یك حرفی درمورد من بزنند.

اسماعیل‌نژاد خواستار مشخص شدن وضعیتش توسط فدراسیون كشتی شد و ابراز داشت: به یزدانی خرم گفتم كه حق‌تان است تا هر كسی را سرمربی تیم ملی بگذارید اما، تا زمانی كه من را تغییر نداده‌اید نباید برخی افراد این اجازه را پیدا كنند كه با آبرویم بازی كنند.

وی افزود: تیم ملی ارثیه پدری من نیست و اگر فرد دیگری هم سرمربی تیم ملی شود آرزوی موفقیت دارم. بهترین پاسخ به این شایعات را یزدانی خرم و محمد بنا می‌توانند بدهند و از فدراسیون می‌خواهم هرچه زودتر مرا از برزخ خلاص كنند و وضعیتم را مشخص كنند چرا كه بلاتكلیفی باعث ضربه خوردن تیم ملی می‌شود.