شرکت های آب و برق دارای زیان انباشته فراوانی هستند.

سرپرست وزارت نیرو ضمن اعلام مطلب فوق در بازدید از عملیات اجرایی تصفیه خانه آب شرب دامغان ضمن اعلام مطلب فوق افزود: تصویب و اجرای طرح هدفمند شدن یارانه‌ها می‌تواند به حل مشکل زیان انباشته این شرکت‌ها کمک کند.

مجید نامجو ادامه داد: پس از تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها وزارت نیرو باید بسته سیاستی خود را در این زمینه تهیه کند که تلاش مسئولان وزارت نیرو در تهیه این بسته ضمن توجه به تامین هزینه‌های آب و برق بر این است تا کمترین آسیب متوجه قشرهای آسیب‌پذیر کشور شود.

او گفت: مساله زیان انباشته شرکت‌ها پس از تثبیت قیمت خدمات دولتی از جمله نرخ آب و برق در سال ۱۳۸۲ رخ داد.

نمایندگان مجلس هفتم با تکیه بر این که رشد بهای خدمات دولتی سبب رشد تورم می‌شود با تصویب طرحی دولت را از افزایش قیمت خدمات دولتی از جمله نرخ آب و برق و ... منع کردند.

نامجو در خصوص تامین کسری اعتبارات طرح‌های این وزارتخانه نیز گفت: برای رفع مشکل کمبود اعتبارات طرح‌های در دست اجرای دو تدبیر شامل ارائه متمم بودجه و یا تقدیم لایحه دو فوریتی مد نظر است.

او گفت: در صورتی که دولت لایحه متمم بودجه را به مجلس ارائه دهد این کمبود در آن دیده خواهد شد و در غیر این صورت با رایزنی که صورت گرفته لایحه دوفوریتی برای رفع نیازهای اعتباری وزارت نیرو تقدیم مجلس خواهد شد.

بر اساس این گزارش عملیات اجرایی تصفیه خانه آب شرب دامغان شامل خط انتقال از سد دامغان است كه آب را به تصفیه خانه دامغان رسانده و در اختیار مشتركان این شهر قرار می دهد. هدف از این پروژه، تامین آب نیمی از مشتركان آب دامغان و بهبود كیفیت آب مشتركان دیگر است. این تصفیه خانه ظرفیت تصفیه ۲۰۰ لیتر آب در ثانیه و در كل توانایی تصفیه پنج میلیون متر مكعب آب را در سال دارد. طول این خط انتقال پنج كیلومتر و به قطر ۵۰۰ میلمتر و از جنس upvc است. اعتبار هزینه شده برای این طرح ۷۰ میلیارد ریال است.