عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد گفت: استفاده از نوشابه‌های گازدار موجب ایجاد محیط اسیدی در دهان و تخریب ساختمان دندان می‌شود. بنابراین شست‌و‌شوی دهان بعد از مصرف این نوشابه‌ها ضروری است.

علیرضا دانش‌كاظمی در گفتگو با فارس اظهار كرد:‌ افرادی كه نوشیدنی‌های اسیدی مانند نوشابه‌های گازدار و انرژی‌زا مصرف می‌كنند، ممكن است با سرعت بیشتری در معرض فرسایش مینای دندان قرار گیرند و باید گفت فرسایش دندان هنگامی رخ می‌‌دهد كه مینای دندان به وسیله اسیدهایی كه در دهان تشكیل می‌‌شود، خورده شود و به این ترتیب دندان‌‌ها آسیب‌‌پذیر می‌شوند، ترك می‌خورند و تغییر رنگ می‌دهند.

وی با بیان این‌كه فرسایش دندانی عارضه‌ای است كه بخصوص در میان كودكان و نوجوانان شایع شده است، افزود: فرسایش دندانی یك فرآیند شیمیایی است كه به تخریب دندان می‌انجامد و نباید آن را با سایش دندان كه فرآیندی مكانیكی است، اشتباه كرد. دانش‌كاظمی تصریح كرد: در نوشابه‌های گازدار، بخصوص در نوشابه‌های گازدار كولا، یكی از طعم‌‌دهنده‌های اصلی اسید فسفریك است كه این اسید در دندانپزشكی برای ناهموار كردن مینای دندان پیش از نصب بریج به كار می‌رود و دندانپزشكان به عنوان كاغذ سمباده از آن استفاده می‌‌كنند.

این متخصص ترمیمی دندان یادآور شد: قندی كه در بیشتر نوشابه‌‌ها به كار می‌رود نیز در ایجاد این فرسایش نقش دارد و می‌توان به جای آن از نوشابه‌های بدون گاز و قند مانند دوغ استفاده كرد.

وی خاطرنشان كرد: هر بار كه محیط دهان اسیدی می‌شود در صورت نشستن دهان، یك گام به سمت پوسیدگی دندان نزدیك‌تر می‌شود.