فرمانده پلیس پیشگیری نیروی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۶۲۶ نفر سارق در طول مدت ۷ روز تعطیلات نوروزی خبر داد.

سرهنگ محسن بیگی فرمانده پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ صبح دیروز در نشست خبری خود در خصوص اقدامات انجام شده از سوی این پلیس در تعطیلات نوروز گفت: خوشبختانه با اقداماتی‌ كه در طول مدت تعطیلات نوروزی از تاریخ ۲۸ اسفند سال ۸۷ تا ۴ فروردین سال جاری انجام شد مأموران موفق شدند كشفیات مربوط به وقوع سرقت در تهران را نسبت به سال گذشته در همین مدت ۱۳۲ درصد افزایش دهند.

وی همچنین با اشاره به این مطلب كه در تهران عمده سرقت‌ها مربوط به سرقت لوازم داخل خودرو و خود خودرو بوده و سپس سرقت‌های معمولی در جایگاه دوم قرار گرفته است، گفت: رتبه بعدی سرقت اختصاص به كیف قاپی و موبایل قاپی دارد كه باید عنوان كرد دستگیری مجرمان نسبت به سال گذشته در همین مدت ۷۲ درصد بیشتر بود.

بیگی با اشاره به این مطلب كه كشف خودروهای سرقتی ۳۰ درصد افزایش و كشف موتورسیكلت‌های سرقتی ۶۲ درصد افزایش یافته است، گفت: در این مدت نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد كشف سرقت‌های مربوط به لوازم داخل خودرو نیز افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره به اینكه در طول مدت ۷ روز فعالیت پلیس پیشگیری و فرماندهی‌های كلانتری‌های تهران ۶۲۶ نفر از سارقان شناسایی و دستگیر شده‌اند گفت: این در حالیست كه نسبت به سال گذشته در كشف اسلحه‌های شكاری و جنگی نیز ۳۰ درصد رشد كشف شاهد بوده‌ایم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی تهران بزرگ همچنین با اشاره به این مطلب كه بر اساس اقدامات خوب پلیس پیشگیری در مبارزه با اخلالگران در نظم عمومی در مراسم چهارشنبه آخر سال آرامش بی‌نظیری را در شهر شاهد بودیم گفت: امسال تنها ۹ نفر مجروح به بیمارستان‌های شهر تهران منتقل شده‌اند و ۶۱ نفر نیز به طور سرپایی توسط اورژانس مداوا شده‌اند.