رئیس هیات كشتی استان مازندران گفت: فردین معصومی در دیدار پایانی مسابقات جام جهانی تهران همانند المپیك اشتباه كرد و مغلوب شد.

اصغر ثمربخش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: در خانه خود نیز مظلوم بودیم. این در حالی است كه وقتی مسابقات در آذربایجان برگزار می شود شاهد ناحقی های زیادی از سوی مسئولان این كشور نسبت به همه تیم ها خصوصا ایران هستیم. آذربایجانی ها در ایران نیز حاكم بلامنازع داوری بودند. متاسفانه در كشورهای تازه استقلال یافته شوروی شاهد ایجاد مافیای داوری هستیم كه این مسئله در مسابقات آسیایی ضربه بزرگی به ما وارد خواهد كرد.

وی در مورد نتایج تیم ایران در جام جهانی تصریح كرد: بعد از شكست فاحش ایران در المپیك، همین كه تیم جمع شد و توانستیم به مقام نایب قهرمانی دست پیدا كنیم خوب بود، البته می توانستیم قهرمان شویم؛ ولی مشكلاتی در تیم وجود دارد كه باید با تلاش بیشتر مرتفع شود.

ثمربخش با اشاره به دیدار نهایی جام جهانی گفت: ظرفیت بردن آذربایجان را داشتیم؛ اما استرسی كه از انتظار مردم ایجاد شده بود در كار كشتی گیران مان تاثیر گذاشت. حضور رئیس جمهوری در سالن، باعث افزایش روحیه نفرات ما شد؛ اما در كشتی پایانی،‌ فردین معصومی باز هم مثل المپیك اشتباه كرد.

رئیس هیات كشتی مازندران در مورد عملكرد كشتی گیران این استان در جام جهانی خاطر نشان ساخت: عباس دباغی كشتی های خوبی گرفت. رضا یزدانی بعد از برطرف شدن مشكلات روحی اش، خودش را خوب جمع كرد و اگر اشتباه داوری نبود می توانست حریف آذربایجانی اش را از پیش رو بردارد. بعد از كشتی ها با او صحبت كردم كه قول داد از پس به صورت منظم در اردو حضور داشته باشد و تمرین را ترك نكند.

وی اضافه كرد: مسعود اسماعیل پور كشتی های خوبی گرفت، حتما كادر فنی تیم ملی منطقی داشت كه در همه كشتی ها از وی استفاده كرد چون به عقیده من می شد در یك یا ۲ مسابقه، به او استراحت داد.