غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی كشتی در شرایطی از آینده نگری در تیم ملی صحبت به میان می‌آورد كه در رقابت‌های انتخابی كشتی برای حضور در مسابقه‌های جهانی دانمارك، هیچ امیدی بارور نشد.

در حقیقت رقابت‌های انتخابی بر خلاف تصور و در غیاب تنی چند از چهره‌های سرشناس معاف شده از حضور در رقابت ها، تحت تاثیر نام‌های همیشگی قرار داشت؛ نام‌هایی كه تا به امروز در عرصه كشتی ایران مدعیانی درجه ۲ و ۳ به حساب آمده اند و تیم ملی كمتر روی آنان حساب باز كرده است. خود این مساله حكایت از كار سخت كادر فنی تیم ملی كشتی آزاد دارد، مگر این‌كه از حالا بپذیریم تركیب تیم ملی كشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك تا حدود ۸۰ درصد مشخص شده است و می‌ماند ۲۰ درصد تركیب كه باید دید در عرصه تمرینات اردویی و حضور در ۲ تورنمنت مد نظر كادر فنی چه اتفاقات و نتایجی حاصل می‌شود.

به هر حال غلامرضا محمدی در مقام سرمربی تیم ملی كشتی آزاد ناگزیر از مثبت دیدن است تا ما هم به تاسی از این رویكرد و اعتمادی كه به كادر فنی داریم، به خود اطمینان دهیم كه قرار است اتفاقات مثبتی در كشتی بیفتد.

محمدی كه با رایزنی فدراسیون ۳۸ كشتی گیر را به اردو فراخوانده، در این زمینه چنین توضیح می‌دهد: نباید آینده را از دست بدهیم و تنها به فكر نتیجه‌گرایی صرف باشیم و برای همین این تعداد كشتی گیر را به اردو دعوت كرده‌ایم تا شرایط آنان را در تمرینات زیر نظر بگیریم.

وی در عین حال با اشاره به حضور در رقابت‌های جام حیدر علی‌اف گفت: كادر فنی در اعزام نفرات به این رقابت‌ها اولویت را به نفرات شاخص حاضر در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی خواهد داد و اسامی نفرات اعزامی بزودی از طریق سایت فدراسیون كشتی اعلام می‌شود.

محمدی در مورد شرایط اعزام نفرات به رقابت‌های جهانی دانمارك تصریح كرد: كادر فنی تیم ملی عملكرد كشتی‌گیران را در ۲ رقابت جام حیدر علی‌اف و زیلكوفسكی لهستان به دقت بررسی می‌كند و در نهایت با در نظر گرفتن شایسته‌سالاری، بهترین نفرات تیم ایران را برای حضور در رقابت‌های جهانی دانمارك انتخاب می‌كند.گر چه ما برای كسب بهترین مقام راهی دانمارك می‌شویم اما جدا از بحث نتیجه‌گیری ، آینده‌نگری برای ما مهم‌تر است؛ زیرا هدف اصلی ما موفقیت در بازی‌های آسیایی سال ۲۰۱۰ و رقابت‌های المپیك ۲۰۱۲ لندن است.

سرمربی تیم ملی كشتی كه بر نظم و انضباط تیمی تاكید ویژه‌ای دارد، اضافه كرد: تمامی كشتی‌گیران باید در خدمت تیم ملی باشند زیرا كشتی‌گیر وظیفه‌اش كشتی گرفتن است و كادر فنی و فدراسیون نیز وظایف مشخص خود را دارند.

وی در پایان گفت: مرحله بعدی اردو پس از حضور در جام حیدر علی‌اف تا زمان اعزام به جام زیلكوفسكی برگزار می‌شود و مسلما در تعداد نفرات حاضر در اردو در مراحل بعدی ریزش خواهیم داشت.