جشنواره فیلم كوتاه «سیب هشتم» در تبریز با برپایی مراسم افتتاحیه و نمایش فیلم‌های بخش مسابقه آغاز به كار كرد.

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ‌عصر دیروز در مراسم آغاز به كار این جشنواره گفت: ‌هشتمین همایش فیلم‌های كوتاه استانی (سیب هشتم) از دوم تا چهارم تیر ماه امسال در مجتمع سینمایی و فرهنگی ۲۲ بهمن تبریز برگزار می‌شود.‌

‌احمد احمدی‌منش اظهار داشت: این همایش در راستای ارتقای سطح كیفی فیلم‌های استانی و ارزیابی فیلم‌های ساخته شده در دو سال گذشته و نیز تشویق فیلمسازان جوان و ایجاد انگیزه مضاعف برای فعالیت در عرصه فیلم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این كه فیلم كوتاه پایه و اساس ساخت فیلم‌های بلند است، افزود: همایش‌هایی از این دست در رشد و توسعه صنعت فیلمسازی و هنر فیلمنامه‌نویسی بسیار مؤثر است.

احمدی‌منش همچنین در ارتباط با موضوع‌های مختلف همایش «سیب هشتم»، اظهار داشت: فیلم‌های ارسالی در موضوع آزاد و در قالب‌های داستانی، مستند، پویانمایی و نماهنگ بوده و در تیر ماه ۸۶ تا خرداد ماه پارسال تولید شده است.

وی خاطرنشان كرد: این همایش در ۱۳ بخش شامل، فیلم مستند، داستانی، پویانمایی، نماهنگ، كارگردانی‌، تدوین، فیلمنامه، تصویربرداری و صداگذاری داوری می‌شود.

مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: انتخاب بهترین بازیگر مرد، زن و بهترین تحقیق و پژوهش از جمله دیگر بخش‌های همایش سیب هشتم است.

براساس این گزارش، در این جشنواره استانی كه به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و با همكاری انجمن فیلم استان برگزار می‌شود، ۳۵ فیلم شركت كرده در این دوره از جشنواره در قالب‌های داستانی، مستند، پویانمایی و نماهنگ با هم رقابت می‌كنند.

در نخستین روز از این جشنواره، فیلم داستانی «گولناز» به كارگردانی مهدی صالح‌یار‌، فیلم مستند «حسرت» به كارگردانی جلیل طایفی، انیمیشن «چتر رنگی» به كارگردانی هدی اصفهانی و نماهنگ «تنهاتر از مسیح» كاری از سیدوحید حسینی به نمایش در آمد.

فیلم‌های این دوره از جشنواره در سه روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز نمایش داده می‌شود.

برگزاری كارگاه آموزشی با عنوان «طنز در فیلم كوتاه » و جلسات نقد و بررسی فیلم‌های منتخب از برنامه‌های جنبی این جشنواره است.