جانشین فرمانده نیروی انتظامی با حضور در ستاد انتخابات كشور ضمن بازدید و گفت‌وگو با مسوولان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه چرا اطراف وزارت كشور تدابیر امنیتی ویژه‌ای اتخاذ شده است؟ گفت: معمولا همیشه برای همه موضوعاتی كه وظیفه تامین امنیت آن به عهده ماست پیش‌بینی‌هایی می‌كنیم.

تامین امنیت انتخابات یكی از وظایف حساس ماست كه به هر حال آرای مردم باید صیانت شود ما نیز باید در حفظ آن امانت‌داری كنیم. ستاد وزارت كشور هم یكی از ستادهای اصلی در موضوع انتخابات است كه قطعا باید پاسداری دقیق و قاطعی از آن شود این بحث اصولی و قابل قبول امنیتی است كه برای آن به اندازه كافی پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در صحبت‌های قبلی هم ما از همه خواهش كردیم كه اجازه دهند انتخاباتی كه مردم پای آن ایستاده‌اند و رای‌شان را به طور گسترده داده‌اند نتیجه‌اش اعلام شود، قطعا شاید در مراحل اولیه یك نفر پیروز میدان شود و سه نفر باید واگذار كنند و یا حتی ممكن است به مرحله دوم برسد و دو نفر در مرحله اول و یك نفر در مرحله دوم باید واگذار كنند و یك نفر به عنوان رییس‌جمهور منتخب مردم انتخاب شود. طبیعی است بعضی‌ها خوشحال هستند و شاید بعضی‌ها معترض باشند، ما خواهش كردیم و تمنا داشتیم چه مسیر شادی و چه مسیر احتمالا اعتراضی از مسیر قانونی طی شود و كسی سرخود عمل نكند. قطع یقین پرسنل ما هم آمادگی دارند برای این‌كه در هر مرحله چه زمان پیروزی و چه زمانی كه انتخابات واگذار می‌شود بخواهد تجمعی شكل بگیرد برخورد قانونی انجام شود.

خبرنگاری پرسید: جلسه امروز شما با آقای دانشجو نیز در همین رابطه بوده است؟

رادان پاسخ داد: نخیر، به هر حال یكی از وظایف ما در بحث انتخابات كمیته امنیت انتخابات است كه با معاونت عملیات ناجا این وظیفه را بر عهده داریم و باید فعالیت‌ها را رصد كنیم. طبیعی است كه یكی از مكان‌هایی كه باید سركشی شود وزارت كشور و ستاد انتخابات كشور است كه در همین قالب هم حضوری داشتیم و برای عرض خسته نباشید و خدا قوت و هم این‌كه ببینیم مشكلات خاصی دارند یا نه، كه بحمدالله مشكلی هم ندارند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر برخی تجمعات و درگیری‌ها در منطقه قیطریه تهران ‌گفت: هیچ ستادی در آن موضوع ناامنی وجود نداشته است و گزارشی هم در این زمینه صورت نگرفته است. تجمعاتی در یكی، دو مرحله در موضوع قیطریه بود كه نشان از فراخوان‌هایی هم داشت كه به هر حال پرسنل ما ورود پیدا كردند و خواستند كه متفرق شوند. با همكاری برخی از ستادها متفرق شدند.

خبرنگار دیگری پرسید: مساله گروگان‌گیری اتفاق نیفتاده است؟

رادان پاسخ داد: این از آن صحبت‌هاست. فكر می‌كنم در این مدت همه عادت كرده‌ایم به یكسری از موارد خبرسازی است و نباید به آن توجه كرد. مطمئن باشید نیروی انتظامی به عنوان كسی كه بنا ندارد چیزی را از مردم مخفی كند، صادقانه در موضوعات خبری وارد می‌شود و اگر گروگان‌گیری هم باشد اعلام می‌كند و تلاش می‌كند گروگان را آزاد كند.

وی همچنین در مورد حضور مردم در انتخابات گفت: به هر حال مردم ما همیشه ثابت كرده‌اند كه حضورشان حضور بسیار خوب و معناداری است. در همه موضوعات این‌گونه بوده است. اگر آخرین راهپیمای‌های مردم را در ۲۲ بهمن ببینید، نشان می‌دهد هر سال مشاركت مردم بیشتر از سال قبل بوده است. این حضور هم حضوری است كه مردم به هر حال می‌خواهند در نتایج و سرنوشت خود شركت داشته باشند، حضور پیدا می‌كنند و رای خود را به كاندیدا می‌دهند و ان‌شاءالله كاندیدایی كه بیشترین رای را دارد انتخاب می‌شود و خدمت چهار ساله‌اش را انجام می‌دهد.