عباس مرزبان رئیس هیات كشتی شهرستان دورود از سمت خود بركنار شد.

مرزبان در شرح دلائل بركناری‌اش گفت: چندی پیش در مصاحبه با شبكه استانی با انتقاد از مدیر كل تربیت‌بدنی لرستان، اعلام كردم كه در چند ماه اخیر تنها مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به عنوان بودجه از اداره كل استان در اختیار هیات قرار گرفته است كه این صحبت به مذاق مدیر كل خوش نیامده و زمینه بركناری‌ام از هیات فراهم شد. البته فرماندار دورود و خطیب نماز جمعه در حمایت از من، خواستار ماندگاری‌ام در هیات شدند كه قبول نكردم چون ادامه فعالیت در دورود، بدون بودجه و حمایت مالی مسئولان، امكان‌پذیر نیست.

وی در مورد اقداماتی كه در مدت ۱۸ ماه ریاست بر هیات كشتی انجام داده است، به فارس اظهار داشت: دعوت از تیم‌های كوبا، قرقیزستان، پاكستان و عراق و انجام مسابقه دوستانه با این تیم‌ها، اعزام تیم شهرستان دورود به جام بین‌المللی دانكلوف و كسب مقام چهارم این مسابقات، كسب عنوان هیات برتر استان لرستان به مدت ۲ سال، افتتاح خانه كشتی این شهرستان، شركت در لیگ برتر، كسب چهار مدال در المپیاد ایرانیان، برگزاری مسابقات دوستانه با استان‌های صاحب كشتی و... از جمله این اقدامات است.

مرزبان در خصوص عدم پرداخت پول كشتی‌گیران تیم سیمان دورود، تصریح كرد: هزینه‌های تیمداری با شركت سیمان بوده و هیات هیچ دخل و تصرفی در آن نداشته است. اعضای این تیم نیز اخیرا با مراجعه به فدراسیون كشتی، خواستار دریافت پول‌های خود شده اند.

رئیس بركنار شده هیات كشتی این شهرستان افزود: در ۱۸ ماهی كه مسئولیت را به عهده داشتم، پنج میلیون تومان از اداره كل تربیت‌بدنی و اجاره سالن و كمك یك شركت، به حساب هیات واریز شده كه تمامی آن نیز با مدرك برای كشتی هزینه شده است. زمانی كه هیات را تحویل گرفتم ۲ میلیون تومان بدهی داشتیم كه آن را پرداختم.