در ادامه موفقیت‌های اخیر تیم ملی كشتی فرنگی كشورمان در میادین بین‌المللی، این تیم در رقابت‌های جام آزوماش اكراین خوش درخشید و حمید سوریان دارنده ۳ مدال طلای جهانی، صاحب طلای این مسابقه‌ها شد.

سوریان كه پس از المپیك در هیچ میدانی ظاهر نشده بود، با كسب قهرمانی جام معتبر آزوماش نشان داد كه به لطف تجربه خوب خود، بخت زیادی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی در رقابت‌های جهانی دانمارك و كسب چهارمین مدال طلای جهانی خود دارد. به نظر می‌رسد محمد بنا، سرمربی تیم ملی هم، چنین نظری دارد چون او را علاوه بر شركت دادن در این جام در فهرست ملی‌پوشان اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی لهستان هم قرار داده است.

سوریان برای قهرمانی در جام آزوماش، پس از چند دور كشتی موفق، رومن آمویان ارمنی را هم شكست داد تا به عنوان سرگروه در دیدار پایانی حریف ازبك را شكست داده و صاحب مدال طلا شود. علاوه بر سوریان، ۵ ملی‌پوش دیگر كشورمان هم به فینال این مسابقه‌ها راه پیدا كردند. در وزن ۶۶ كیلوگرم، علی محمدی در حضور ۳۷ كشتی‌گیر به دیدار پایانی رسید ولی در این مسابقه مغلوب حریف ارمنی شد و به مدال نقره رسید.

محسن بشینجی در وزن ۱۲۰ كیلوگرم هم تنها در فینال مغلوب حریفی از بلاروس شد و مثل علی محمدی نقره گرفت.

در وزن‌های ۶۰، ۷۴ و ۹۶ كیلوگرم هم به ترتیب امید نوروزی، فرشاد علیزاده و امیرعلی اكبری با پیروزی بر حریفان خود، به فینال مسابقه‌ها راه یافتند و شب گذشته برای كسب مدال طلا راهی تشك شدند.