در حالی كه وزیر نیرو گفته است ۵۰۰ مگاوات برق نیروگاه بوشهر تابستان امسال وارد مدار نمی شود، سفیر ایران در روسیه از راه‌اندازی نیروگاه بوشهر تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

«سید محمود رضا سجادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسكو در گفتگو با خبرگزاری فارس، درباره راه‌اندازی نیروگاه اتمی هسته‌ای بوشهر با اشاره به جلسه‌ای كه اخیراً با حضور محمد سعیدی معاون بین‌الملل سازمان انرژی اتمی و «سرگئی كرینكو» رئیس آژانس فدرال انرژی اتمی روسیه (روس اتم) در مسكو برگزار شد، گفت: آقای كرینكو از تنظیم برنامه برای راه‌اندازی نیروگاه بوشهر تا پایان سال جاری میلادی خبر داد.

وی افزود: آقای كرینكو همچنین گفت كه تعدادی از مهندسان و تكنسین‌های روس را از پروژه نیروگاه سازی «رستوف» به ایران اعزام كرده‌اند تا كار نیروگاه بوشهر به پایان برسد و روسیه به تعهدات خود در این زمینه عمل كند.

فرایند راه‌اندازی رآكتور نیروگاه اتمی بوشهر با سوخت مجازی هفتم اسفندماه ۱۳۸۷ با حضور رضا آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و كرینكو رئیس روس اتم و جمعی از مقامات روسی و ایرانی در این نیروگاه برگزار شد.

وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت در تاریخ ۲۴ تیر ماه با بیان اینکه تقریبا در خصوص ورود برق تولید شده در نیروگاه بوشهر به مدار برای تابستان امسال قطع امید کرده‌ایم، گفت: به نظر می رسد علیرغم قولی که داده شده بود، تابستان امسال این میزان برق وارد مدار نخواهد شد، این در حالی است که وزارت نیرو بر روی این میزان برق حساب باز کرده بود.