جوانان كشتی فرنگی ایران یك بار دیگر در آسیا افتخارآفرین شدند تا با كسب ۳ طلا، یك نقره و ۳ برنز بالاتر از قزاقستان و ازبكستان بر بام قاره بایستند.

عصر روز گذشته و در روز پایانی رقابت‌ها در مانیل فیلیپین، فرنگی‌كاران جوان كشورمان با كسب طلای سوم كه بشیر باباجانزاده در وزن ۱۲۰ كیلوگرم به دست آورد، حسن ختامی با شكوه را برای كاروان كشتی ایران در این رقابت‌ها به تصویر كشیدند تا حتی قزاقستانی كه در این رشته مدعی پر و پا قرصی به حساب می‌آید، زیر دست بچه‌های شایسته ایران به مقام دومی راضی شود و ازبكستان در رده سوم قرار گیرد.

بشیر باباجانزاده در مبارزه فینال موفق شد حریف قرقیزستانی خود را شكست دهد و با شایستگی صاحب مدال طلا شود . دیروز همچنین محمد كردی در وزن ۵۵ كیلوگرم حریف تایوانی خود را مغلوب كرد و به مدال برنز رسید.

قهرمانی تیم ملی كشتی فرنگی جوانان ایران در شرایطی رقم خورد كه در پایان رقابت‌های روز اول (پنجشنبه) با كسب ۲ مدال طلا، یك نقره و ۲ برنز برای ایستادن در جایگاه اولی خیز برداشتیم تا در روز دوم و پایانی دغدغه چندانی در راه قهرمانی نداشته باشیم.

در وزن ۵۵ كیلوگرم محمد حاتمی درفینال با پیروزی بر كشتی‌گیر قزاق صاحب مدال طلا شد.

بابك قربانی در وزن ۹۶ كیلوگرم در فینال كشتی‌گیر ازبكستانی را شكست داد و دومین مدال طلای تیم ایران را به دست آورد.

در وزن ۶۶ كیلوگرم میلاد خسروی در دیدار فینال مقابل حریف چینی خود شكست خورد و به مدال نقره رسید.

سعید عبدولی در ۷۴ و احسان اخلاقی در ۸۴ كیلوگرم نیز به مدال برنز رسیدند، و امین سوری در۶۰ كیلوگرم تنها كشتی‌گیر ناكام كشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا در فیلیپین بود.