گراد تهران به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر كشتی آزاد صعود كرد. در رقابتهای هفته نهم لیگ برتر كشتی آزاد گراد تهران موفق شد با نتیجه ۵ بر۲ تیم نفت تهران را مغلوب كند تا به عنوان صدرنشین گروه اول راهی مرحله نیمه نهایی شود.

بدین ترتیب سرنوشت نفت، قهرمان دوره گذشته نیز به دست تیم «مجید خدایی» افتاد چرا كه اگر گراد در هفته پایانی دور مقدماتی با تركیب اصلی مقابل صدرای زیرآب قرار نگیرد و تیم مازندرانی این مسابقه را پیروز شود، نفتی ها از گردونه رقابتها حذف می شوند. در كشتی های این ۲ تیم دلشاد منصوراف كشتی گیر ازبكستانی و دارنده ۲ مدال طلای جهان از گراد ۴ بر صفر حسن رحیمی قهرمان كشور و نایب قهرمان جوانان جهان را مغلوب كرد. در ۶۰ كیلوگرم مصطفی آخوندی یك پیروزی با ارزش مقابل مصطفی آقاجانی از نفت به دست آورد. در ۶۶ كیلوگرم مهدی تقوی اولین برد نفت را رقم زد و ۵ بر یك آرش ربیعی را شكست داد اما برد ۲ بر صفر صادق گودرزی مقابل سعید ریاحی و برتری۲ بر یك جمال میرزایی مقابل احسان لشكری پیروزی گراد در این دیدار را قطعی كرد.

همچنین در ۲ مسابقه مهم سنگین وزن، سعید ابراهیمی در یك كشتی جنجالی ۴ بر صفر گئورگی گوگشلیدزه را مغلوب كرد و در۱۲۰ كیلوگرم فردین معصومی از گراد در سه تایم ۴ بر یك مغلوب الكسی شیماروف كشتی گیر روسی تیم نفت شد كه البته نتیجه این مسابقه بی تاثیر بود و گراد ۵ بر۲ مسابقه را برد. در دیگر مسابقه این گروه، صدرای زیرآب ۵ بر۲ سیمان دورود را مغلوب كرد. در مسابقات گروه دوم نیز راه آهن خراسان ۷ بر صفر موسسه عسگری محمدیان را شكست داد، صنایع و معادن همدان ۵ بر۲ از سد تیم كلاردشت گذشت و گاز مازندران در مصاف با نیروی زمینی ارتش به برتری ۵ بر ۲ رسید. بدین ترتیب از این گروه گاز به نیمه نهایی صعود كرده و دیدار هفته آینده راه آهن و صنایع تكلیف دیگر تیم مرحله پایانی را مشخص می كند. نتایج انفرادی دیدارهای انجام شده به ترتیب زیر است:

گروه اول

نفت تهران ۲ - گراد ۵

•۵۵ كیلوگرم: حسن رحیمی صفر دلشاد منصوراف ۴

•۶۰ كیلوگرم: مصطفی آقاجانی ۸ مصطفی آخوندی ۷ (برنده)

•۶۶ كیلوگرم: مهدی تقوی ۵ آرش ربیعی یك

•۷۴ كیلوگرم: سعید ریاحی صفر صادق گودرزی ۲

•۸۴ كیلوگرم: احسان لشگری یك جمال میرزایی ۲

•۹۶ كیلوگرم: گئورگی گوگشلیدزه ۳ سعید ابراهیمی ۴

•۱۲۰ كیلوگرم: الكسی شیماروف ۴ فردین معصومی یك

سیمان دورود ۲ - صدرای زیرآب ۵

•۵۵ كیلوگرم: هادی نصرتی ۳ مصطفی دامادی یك

•۶۰ كیلوگرم: مهدی یاراحمدی صفر عباس گلی گرمستانی ۳

•۶۶ كیلوگرم: مهران یاراحمدی یك مرتضی گودرزی ۶

•۷۴ كیلوگرم: غلامرضا سالاروند صفر مهدی صادق نژاد ۷

•۸۴ كیلوگرم: رشید خانلری صفر وادیم لالی اف ۳

•۹۶ كیلوگرم: مهدی خرمی یك جعفر شمس ناتری ۷

•۱۲۰ كیلوگرم: اكبر خرمی با ضربه فنی هادی موسوی را شكست داد.

گروه دوم

گاز مازندران ۵ - نیروی زمینی ارتش ۲

•۵۵ كیلوگرم: میلاد عسگری صفر حسن مرادقلی ۳

•۶۰ كیلوگرم: تقی داداشی ۳ (برنده) كمیل ذبیحی ۳

•۶۶ كیلوگرم: عباس رنجبر صفر سبحان محمدزاده ۳

•۷۴ كیلوگرم: مجید محمدی ۴ مصطفی یوسفی یك

•۸۴ كیلوگرم: محمدباقر عالی ۴ محمد حسین زاده صفر

•۹۶ كیلوگرم: یاسر قربانی ۲ امیر آشوری صفر

•۱۲۰ كیلوگرم: هادی پورعلیجان ۶ علیرضا سلیمانی یك

كلاردشت ۲ - صنایع و معادن همدان ۵

•۵۵ كیلوگرم: جواد داداشی با ضربه فنی مغلوب سهراب آتالای شد

•۶۰ كیلوگرم: مسعود كریمی یك عباس بیگلربیگی ۵

•۶۶ كیلوگرم: احمد باباپور یك پیمان محمدی ۳

•۷۴ كیلوگرم: فردوس خزایی ۳ هادی حبیبی ۲ (برنده)

•۸۴ كیلوگرم: محمد قاسمی زاده یك احسان امینی ۴

•۹۶ كیلوگرم: رسول توكلی ۳ (برنده) جعفر دلیری ۳

•۱۲۰ كیلوگرم: هادی جانبازی ۳ سعید رضایی ۲

راه آهن خراسان ۷ - عسگری محمدیان صفر

•۵۵ كیلوگرم: محمد سلطانی ۱۱ مسعود نیازی صفر

•۶۰ كیلوگرم: علی خالق زاده ۶ پیمان بابایی صفر

•۶۶ كیلوگرم: رضا رجب زاده ۲ روح اله حسینی صفر

•۷۴ كیلوگرم: جعفر قاسمی ۲ حمزه قریشی صفر

•۸۴ كیلوگرم: اسماعیل نجاتیان ۹ پیروز رودپشتی صفر

•۹۶ كیلوگرم: اباذر اسلامی ۵ میثم قنبری یك

•۱۲۰ كیلوگرم: ناصر دلیرمعینی ۵ بهروز مهدی نژاد ۴