در نخستین روز مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام "وهبی امره" در شهر استانبول ترکیه، کشتی گیران تیم منتخب کشتی فرنگی ایران توانستند موفقیت های خوبی را کسب کنند.

در اولین روز مسابقات کشتی فرنگی جام "وهبی امره" در ترکیه، "محمدباقر توکلیان" در ۵۵ کیلوگرم، "سعید عبد ولی" در ۶۶ کیلوگرم ، "حبیب الله اخلاقی" در ۸۴ کیلوگرم و "محسن بشینجی" در ۱۲۰ کیلوگرم، حریفان خود را شکست دادند.

بر پایه این گزارش، سعید عبد ولی در اولین مسابقه خود کشتی گیر ترکیه را شکست داد و در مسابقه دوم، کشتی گیر اهل مولداوی را شکست داد.

محسن بشینجی که در مسابقه اول خود حریف ترکیه ای خود را شکست داده بود، در مصاف با کشتی گیری از گرجستان، وی را با ضربه فنی شکست داد.

محمدباقر توکلیان نیز توانست با اقتدار بر حریف خود از ترکیه غلبه کند و به دور بعدی راه یابد.

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با ۱۰ کشتی گیر در این رقابتها شرکت کرده است.

مسابقه های کشتی فرنگی جام "وهبی امره" پیش از ظهر امروز/شنبه/ در سالن ورزشی

"باغجیلار" شهر استانبول ترکیه آغاز شد.

در این مسابقه ها که کشتی گیران ۱۴ کشور از جمله ایران شرکت دارند، تیم ترکیه به عنوان میزان رقابتها با ۸۵ کشتی گیر حضور یافته است.

بر پایه این گزارش، در این مسابقات به نفرات اول، دوم و سوم هر وزن به ترتیب سه، دو و یک هزار دلار جایزه نقدی و در مجموع ۴۵ هزار دلار جایزه نقدی پرداخت خواهد شد.

اسامی نفرات تیم منتخب کشتی فرنگی ایران اعزامی به رقابتهای بین المللی جام "وهبی امره" در شهر استانبول ترکیه به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: محمدباقر توکلیان

۶۰ کیلوگرم: علی اشکانی و حمید باوفا

۶۶ کیلوگرم: سعید عبد ولی

۷۴ کیلوگرم: مهرزاد زارع و فرشاد علیزاده

۸۴ کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی

۹۶ کیلوگرم: محمد قربانی

۱۲۰ کیلوگرم: قاسم رضایی و محسن بشینجی

سرمربی: محمد بنا

مربیان: ناصر نوربخش، ایرج قلاوند و محمد‌علی چمیانی.

داور: سیدغلامحسین مرتضوی

در بیست و هفتمین دوره مسابقه های بین المللی کشتی فرنگی جام "وهبی امره" در ترکیه، تیم‌های ایران، قزاقستان، آمریکا، یونان، گرجستان، مجارستان، ازبکستان، تونس، مولداوی، فنلاند، جمهوری آذربایجان، قرقیزستان، آلمان و ترکیه شرکت کرده‌اند.

به دلیل اینکه این مسابقه ها حکم رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی ترکیه برای شرکت در مسابقه های کشتی قهرمانی سال ۲۰۰۹ اروپا را دارد، از اهمیت خاصی برای ترکیه برخوردار است.