مدیر فنی سابق تیم های ملی کشتی آزاد گفت: لیگ برتر کشتی آزاد امسال در یک زمان بندی نامناسب و فشرده در حال برگزاری است.

"منصور برزگر" تاکید کرد: کشتی با توجه به خواستگاهی که از آن برخوردار است باید در طراحی و زمان بندی رقابتهای آن کمی تعمق و تامل شود.

وی ادامه داد: حضور دائم و مستمر کشتی گیران در رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد باعث می شود که کشتی گیران فرسوده و ناتوان شوند.

دارنده ۴ نشان کشتی آزاد جهان و المپیک گفت: البته برگزاری رقابتهای لیگ می تواند شروع خوبی برای کشتی ایران باشد؛ منتهی این مسابقات باید بلافاصله بعد از رقابتهای جهانی برگزار شود.

وی افزود: رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد باید در یک بازه زمانی ۴ ماهه برگزار شود تا هم حمایت کننده های ملی به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنند و هم کشتی گیران تحت فشار قرار نگیرند.

برزگر تصریح کرد: لیگ برتر کشتی آزاد می تواند کشتی گیران را از نظر مالی تامین کند؛ منتهی کشتی گیران هم باید بدانند که برای رسیدن به اهداف مالی خود نباید به جسم و روح خود صدمه وارد کنند.

این پیشکسوت کشتی حضور کشتی گیران خارجی در لیگ را مناسب دانست و گفت: کشتی گیران خارجی باید به مدت ۲ ماه و به طور مداوم با کشتی گیران ایرانی تمرین کنند.

وی ادامه داد: حضور کشتی گیران خارجی به صورت پروازی و مقطعی نمی تواند برای کشتی ایران ثمری را در بر داشته باشد.

برزگر در خاتمه خاطرنشان کرد: ما باید با نحوه تمرینات کشتی گیران خارجی آشنا شویم تا از این طریق بار دیگر خود را به جایگاه واقعی کشتی ایران برسانیم.