یزدانی خرم آب پاكی را روی دست افرادی ریخت كه شاید با كوچكترین تغییرات یا انتقادها در روزها یا ماه های آینده از لزوم تغییر در كادر فنی صحبت كنند. یزدانی خرم می گوید: مربیان تیم های ملی تا المپیك تغییر نمی كنند.

محمدرضا یزدانی خرم به ایسنا می گوید: ما اعتقاد داریم به یك مربی و یك مدیر باید از المپیك تا المپیك و چهار سال فرصت داده شود؛ من اگر دو سال مانده به المپیك به فدراسیون كشتی آمدم، به خاطر تكلیفی بود كه به من سپرده بودند وگرنه، عملكرد مدیران ورزش باید از المپیك تا المپیك ارزیابی شود.

او با رد شایعات مطرح شده در مورد تغییر سرمربی تیم آزاد جوانان می گوید: مربیان تیم های ملی در رده های مختلف تا المپیك آینده در سمت خود باقی می مانند؛ شاید پیش از المپیك افرادی چون محسن كاوه و غلام محمدی مد نظر ما برای تیم ملی بودند اما آن زمان موقتا هدایت تیم ملی به دست افراد دیگری سپرده شد و الان كه مربیان تیم ملی انتخاب شده اند، تا ۲۰۱۲ لندن حمایت می شوند و كاری به نتایج رقابت های جهانی و آسیایی در این چهار سال نداریم.

یزدانی خرم از لیگ برتر كشتی فرنگی هم غافل نمی شود و می گوید: «هم اكنون تركیب شش تیم برای لیگ فرنگی مشخص و جدول لیگ هم بسته شده است؛ اگر مشكل خاصی پیش نیاید، ظرف چند روز آینده استارت لیگ فرنگی زده خواهد شد؛ البته یك تیم خوزستانی هم درخواست حضور در این رقابت ها را داشته كه در حال بررسی آن هستیم.

● صحبت های صنعتكاران تحریف می شود

رییس فدراسیون كشتی در ادامه صحبت هایش در مورد تغییر رییس كمیته داوران این فدراسیون می گوید: مسأله راضی بودن یا نبودن ما از كمیته داوران مطرح نیست؛ بلكه مسأله این است كه اگر ما این كار را انجام نمی دادیم، فیلا به فدراسیون كشتی ایران خرده می گرفت و من را به عنوان یك مدیر ناموفق می شناخت؛ ما از آقای خالدی خواسته هایی داشتیم و چند بار با ایشان در میان گذاشتیم اما وقتی دیدیم كار پیش نمی رود، دست به تغییرات زدیم؛ رییس فیلا هم اسفندماه به ایران سفر و می توانید این موضوع را از زبان مارتینتی بشنوید.

او درباره اظهارات نایب رییس فدارسیون درباره وضعیت كشتی كشور و اظهار نگرانی از آینده این رشته می گوید: صحبت های صنعتكاران معمولا تحریف می شود؛ منظور ایشان این بوده كه اگر با این وضعیت پیش برویم، پیشرفت نخواهیم كرد اما اگر زیربنایی كار كنیم موفق خواهیم شد.

رییس فدراسیون كشتی در پایان به این سؤال هم پاسخ می دهد كه چرا استان ها چندان رغبتی به حضور در لیگ های كشتی ندارند: امسال به دلیل قرار داشتن در سال المپیك و با توجه به برگزاری جام جهانی در ایران، قصد داشتیم لیگ های آزاد و فرنگی را برگزار نكنیم اما چون منبع درآمدی برای كشتی گیران بود، لیگ را برگزار كردیم؛ از طرفی كشتی تنها رشته ای است كه تیم های لیگی آن ۸۰ درصد به صورت خصوصی اداره می شوند و ما می خواهیم از سال های آینده به این سمت حركت كنیم؛ همچنین با توجه به گستردگی كشتی، قصد داریم از سال های آینده لیگ های كشتی را ابتدا به صورت منطقه ای برگزار كنیم و تیم های برتر در مرحله نهایی با هم رقابت كنند.