در بین تیم های مدعی لیگ ۸۷، این تنها تیم گاز مازندران است كه تاكنون از كشتی گیر خارجی استفاده نكرده است.

لیگ ۱۱ تیمی كشتی آزاد، ۱۲ كشتی گیر خارجی در تركیب خود دارد كه در بین شش تیم مدعی ۲ گروه A و B تقسیم شده اند.

تیم های گراد تهران،‌ صدرای زیرآب مازندران و نفت تهران در گروه A و راه آهن مشهد، گاز مازندران و صنایع و معادن همدان در گروه B مدعیان اصلی صعود هستند كه از بین آنها، چهار تیم باید در روز بیستم بهمن ماه مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ را برابر هم برگزار كنند.

دلشاد منصوراف و باتیروف در گراد، وادیم لالی یف و دیوید موسل بز در صدرا و گئورگی گوگچلیدزه و الكسی شیماروف در نفت تهران در گروه A تاكنون تیم های خود را در مسابقات همراهی كرده اند.

در گروه دیگر نیز، تیم راه آهن با به خدمت گیری آلن دودایف و واسیلی فدروشین و صنایع و معادن همدان با سهراب آتالای و رستم آقایف،‌ از كشتی گیر خارجی بهرمند شده اند.

در این بین تنها تیم گاز مازندران است كه با وجود گذشته هشت هفته از رقابت های لیگ برتر،‌ هنوز از كشتی گیر خارجی استفاده نكرده است.

اوتار سلطان اف و تیموراز تیگی یف از روس هایی هستند كه با گاز مازندران قرارداد بسته اند؛ اما از همان ابتدا به مازندرانی ها اطلاع داده اند كه بعد از حضور در جام بین المللی یاریگین، به ایران خواهند آمد.

به همین دلیل آنها تنها در مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر كه روز ۲۰ بهمن ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود برای تیم گاز كشتی خواهند گرفت.

در این باره اسماعیل دنگسركی به فارس گفت:‌ ما مهره های خوبی در اختیار داریم كه حتی در صورتی كه خارجی های مان نیز به ایران نیایند می توانیم با همین بضاعت، لیگ را به پایان برسانیم. البته ما تاكنون چهار میلیون مربوط به فدراسیون كشتی روسیه و چهار میلیون فیلا را به حساب شان واریز كرده ایم و قرار است در روز ۱۵ بهمن به ایران بیایند. این خیلی مهم است در حالی كه همه حریفان ما از كشتی گیر خارجی استفاده كرده اند، گاز مازندران چنین كاری را انجام نداده است.