در پی شایعه عدم برگزاری لیگ فرنگی، تیم های متقاضی شركت در این مسابقات در نگرانی بسر می برند.

هنوز لیگ آزاد آغاز نشده بود كه صحبت ها از برگزاری هم زمان لیگ ۲ رشته حكایت می كرد، ادعایی كه خیلی ها آن را از همان ابتدا بی پایه و اساس می دانستند.

دلیل این امر نیز‌، عدم استقبال حامیان مالی از رشته فرنگی بود كه هر سال اما و اگرهای زیادی برای برگزاری لیگ این رشته ایجاد می كند.

این بار نیز شرایط به همین گونه رقم خورد. بعد از ناكامی كشتی در بازی های المپیك ۲۰۰۸ چین، تا مدتی حتی صحبتی نیز در مورد لیگ آزاد مطرح نمی شد و به نظر می رسید این رقابت ها نیز به سختی برگزار شود كه در آخرین لحظات، تعداد تیم ها به ۱۱ رسید.

وقتی دور رفت لیگ آزاد به پایان رسید، اولین جلسه هماهنگی لیگ فرنگی برگزار شد، مسئله ای كه از همان ابتدا قابل پیش بینی بود.

رفته رفته تیم ها با رایزنی اهالی كشتی فرنگی، برای شركت در این مسابقات اعلام آمادگی كردند.

تیم دانشگاه آزاد اسلامی اولین تیم بود و بعد از آن، شهرداری و شورای شهر بابل و تولیدی مجید اندیمشك نیز آمادگی خود را اعلام كردند.

تیم های تربیت بدنی نوشهر و امام رضای قائمشهر نیز در ادامه راه، خبر از حضور در لیگ فرنگی دادند. این در شرایطی است كه تیم های قم، شیراز و ایذه نیز قصد تیمداری دارند.

گرچه با اضافه شدن تعداد تیم ها، باید امیدواری برای برگزاری این رقابت ها بیشتر شود؛ اما اظهار نظر گاه و بیگاه كادر فنی تیم ملی و اعلام تداخل لیگ با برنامه های ملی، باعث شد شایعه عدم برگزاری مسابقات دهان به دهان چرخیده و اهالی كشتی فرنگی را بیش از پیش نگران كند.

استدلال هر ۲ گروه نیز برای پافشاری بر نظرشان درست و منطقی است و باید آغاز دیر هنگام لیگ فرنگی و عدم میل و رغبت تیم ها برای سرمایه گذاری در این رشته را در جایی دیگر جستجو كرد.

در این خصوص تورج لارودی رئیس سازمان لیگ با تاكید بر برگزاری لیگ فرنگی، به فارس گفت: "لیگ را صددرصد برگزار خواهیم كرد. دلیل عدم اعلام برنامه مسابقات نیز تكمیل نشدن فهرست كشتی گیران تیم هاست. وقتی تیم ها ثبت قرارداد نكرده اند چگونه می توانیم برنامه لیگ را اعلام كنیم. هر گاه همه تیم های متقاضی قرارداد ۱۰ كشتی گیر، ۲ مربی و یك سرپرست را به ثبت رساندند و برای آنها كارت لیگ صادر شد، برنامه مسابقات را اعلام خواهیم كرد."

گرچه جام بین المللی یادگار امام اسفند ماه در قم برگزار می شود؛ اما می توان مسابقات قهرمانی آسیا را جدی ترین و نزدیك ترین مسابقه كشتی فرنگی دانست كه اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

به همین دلیل اگر تیم ها بیش از این تعلل نكنند، می توان با كمترین تداخل برنامه ها، لیگ را برگزار كرد و هم این كه تیم ملی برنامه هایش را به اجرا درآورد.