سرمربی تیم كشتی فرنگی امام رضای قائمشهر گفت: در صورتی كه شایعه عدم برگزاری لیگ فرنگی حقیقت داشته باشد، شوكی بزرگ به این رشته وارد خواهد شد.

بهمن طیبی اظهار داشت: كشتی فرنگی شرایط مساعدی ندارد كه اگر لیگ هم برگزار نشود، آنگاه وضعیت بسیار بدی بر این رشته حاكم خواهد شد. این روزها زمزمه هایی مبنی بر عدم برگزاری مسابقات وجود دارد كه امیدوارم صحت نداشته باشد. ما به سختی، حامیان مالی را برای تیمداری در لیگ فرنگی راضی كرده ایم و به این شكل آنها هرگز در سال های آینده رغبتی به سرمایه گذاری نشان نمی دهند.

وی افزود: مهیا كردن زمینه سرمایه گذاری در لیگ فرنگی بسیار دشوار است. اگر كاری صورت می گیرد صرفا با تلاش شخصی و پیگیری های فراوان است. مثلا تیم شهرداری و شورای شهر بابل با پیگیری های مداوم هاشم میرزاده تشكیل شده و در باقی تیم ها نیز رد پای اشخاص دیده می شود.

دارنده ۲ مدال طلای جوانان جهان در سال های ۹۵ و ۹۷ تصریح كرد: هنوز زمان آغاز لیگ فرنگی آغاز نشده و تیم ها در بلاتكلیفی به سر می برند. با همین شش تیم هم می توان مسابقات را آغاز كرد و فدراسیون كشتی نباید بیش از این به فكر كمیت باشد تا بتوانیم لیگ را هر چه زودتر برگزار كنیم.

دارنده مدال برنز آسیا در رده سنی نوجوانان با ارجح خواندن برنامه های ملی بر لیگ، خاطر نشان ساخت: این را همه قبول دارند كه برنامه های تیم ملی بر لیگ ارجحیت دارد؛ اما باید تلاش شود با تعامل بین فدراسیون كشتی و كادر فنی تیم ملی، لیگ را به هر نحوی كه شده آغاز كنیم. موضع گیری ها تنها به كشتی فرنگی آسیب وارد می كند.