نایب رییس فدراسیون کشتی و مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران، اهمیت اخلاق در کشتی را یادآور شد و اظهار داشت: در تفکر و ایده های من، اخلاق اول و قهرمان سازی دوم است.

"محمدعلی صنعتکاران"‌ در این گفت و گو در این زمینه تصریح کرد: من به اخلاق و رعایت نظم و انضباط در کشتی بسیار اهمیت می دهم و ملی پوشان کشتی و اعضای کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران موظفند که اخلاق و نظم و انضباط را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

از نظر و نگاه من، داشتن اخلاق و منظم بودن کشتی گیران و مربیان، مهمتر از در اختیار داشتن چندین مدال جهان و المپیک است و این مهم را در انتخاب اعضای کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد مدنظر قرار داده ام.

صنعتکاران، شایعه جایگزینی "منصور برزگر" به جای وی به عنوان مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران را کاملا رد کرد و آن را بی اساس دانست و گفت: برخی افراد که چشم دیدن اتحاد و همدلی در کشتی را ندارند، می خواهند با این گونه شایعات بی اساس بین نیروهای کشتی نفاق بیاندازند و فقط دنبال منفی گرایی هستند.

وی گفت: من نه با منصور برزگر و نه کس دیگری در کشتی مشکلی ندارم و در واقع من در سالهای دور و نزدیک در لباس سرمربی و مدیر فنی تیم های ملی کشتی به عنوان بزرگتر بالای سر قهرمانان کشتی ایران بوده ام و آنان دست پرورده من در عرصه های قهرمانی جهان و المپیک هستند.

افرادی چون منصور برزگر، محسن فرح وشی، محمدرضا نوایی، ... از نسل دیروز و غلامرضا محمدی، محسن کاوه و ابراهیم مهربان از نسل امروز که در کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد ایران به کار گرفته شده اند، همه شاگردان من بوده اند و من با هیچکدام آنها مشکلی ندارم.

من و همه آنها نسبت به هم شناسایی کامل دو جانبه داریم و خصوصیات اخلاقی هم را به خوبی می شناسیم. ما همه از یک خانواده و دوست یکدیگر نیز هستیم.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران اظهار داشت: اما در کنار این موضوع که به آن اشاره کردم، تمامی مسایل فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران از جمله انتخاب نفرات کادر فنی تیم های ملی بایستی با نظر و هماهنگی من انجام و اعمال شود و هیچ مورد فنی بدون مشورت اینجانب انجام نخواهد شد.

وی افزود: بارها این را گفته ام که اگر کاری در حیطه فنی قرار است بدون مشورت من باشد، برای یک دقیقه در فدراسیون کشتی نخواهم ماند.

وی در مورد انتخاب نفرات دیگر برای کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران گفت: مربیان دیگری به کادر فنی فعلی این تیم اضافه نخواهند شد و فقط نظر اینجانب برای مربی بدنساز روی "بهمن میرزایی" است که مورد تایید اینجانب است و کس دیگری را به عنوان مربی بدنساز قبول نخواهم کرد.

نایب رییس فدراسیون کشتی در باره تشکیل اردوی آمادگی تیم ملی کشتی آزاد ایران به منظور شرکت در پیکارهای جام جهانی کشتی آزاد و رقابتهای بین المللی جام "جهان پهلوان تختی" که اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد، تصریح کرد: با خاتمه مسابقه های لیگ برتر کشتی آزاد در اواخر بهمن ماه، اردوی کوتاه مدت تیم ملی کشتی آزاد ایران تشکیل خواهد شد.

امیدوارم که کشتی گیران و مربیان در مدت کوتاه اردو، خود را برای جام جهانی و جام تختی آماده کنند. عقب افتادن ۴۰ روزه رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد، کار ما را بسیار مشکل کرد.

مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد ایران در باره نقش خود در کشتی فرنگی گفت:‌ من در کشتی فرنگی فقط به عنوان یک بزرگتر، وظیفه هم فکری و چاره اندیشی خواهم داشت و هیچ گونه دخالتی در کارهای کشتی فرنگی ندارم. در کشتی فرنگی اگر خدای ناکرده مشکلی بوجود آید، برای رفع و رجوع و فیصله دادن به مشکلات،‌ به عنوان بزرگتر وارد عمل خواهم شد.

صنعتکاران در پایان این گفت و گو، شایعه کنار رفتن از مسوولیت های خود در فدراسیون کشتی را بی اساس ذکر کرد و گفت: رابطه بسیار خوبی با "محمدرضا یزدانی خرم" رییس فدراسیون کشتی دارم و امکانات خوبی در کشتی فراهم است و مشکلی در بین نیست. بنابراین قرار نیست که بروم و همچنان قرص و محکم در خدمت کشتی ایران خواهم بود.