مدیر عامل شركت توانیر در جریان بازدید از نیروگاه ذغال سنگ زرند گفت: نیروگاه زرند از نخستین نیروگاه های ذغالی بوده كه درصدد توسعه آن تا پنج هزار مگاوات هستیم .

به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو ، بهزاد با بیان این مطلب افزود: امروزه اكثر كشورهای جهان به دنبال استفاده از ذغال سنگ برای سوخت نیروگاه ها هستند در این راستا وزارت نیرو نیز مطالعه خود را برای توسعه نیروگاه ها با رویكرد ذغالی آغاز كرده و بنا داریم تا پنج هزار مگاوات نیروگاه بخاری جدید با این رویكرد احداث كنیم .

وی ضمن اشاره به برق رسانی به روستاهای فاقد برق گفت : دولت و وزارت نیرو درتلاشند تا با تسریع در برقدار كردن تمامی آنها به خصوص روستاهای بالای ۲۰ خانوار ، جشن اتمام برق رسانی روستایی در كشور را اعلام كنیم .

نماینده شهرستان زرند نیز در این دیدار با اشاره به وضعیت رو به رشد صنعتی زرند و وجود منابع ذغال سنگ در كنار نیروگاه و برنامه های دولت برای توسعه پنج هزار مگاوات برق بطریق نیروگاه های ذغالی ، خواهان افزایش ظرفیت نیروگاه زرند شد.

مدیر عامل برق منطقه ای كرمان نیز گفت : بر اساس تقاضای صنایع در شهرستان زرند در سال های آینده نیاز به ۲۳۰ مگاوات برق خواهد بود كه برای حل این مشكل باید ظرفیت تولید نیروگاه زرند افزایش یابد.