پس از پایان رقابتهای هفته هفتم لیگ برتر كشتی آزاد باشگاههای كشور یا همان هفته دوم از دور برگشت، دو تیم گراد تهران و گاز مازندران در صدر گروه های خود قرار گرفتند تا فردا شب هفته هشتم این مسابقه ها در اوج فشردگی در شهر های مختلف برگزار شود.

چهارشنبه شب رقابتهای هفته دوم برگزار شد كه در حساسترین دیدار گاز مازندران ۶ بر یك از سد راه آهن خراسان گذشت و شكست مشابه دور رفت را جبران كرد. در این مسابقه مراد محمدی تنها مدال آور كشتی ما در المپیك برای اولین بار در لیگ روی تشك رفت و علی خالق زاده را برد .در ۶۶ كیلوگرم هم «آلن دودایف» قهرمان روسی جهان كه در دور رفت مسعود واحدی را برده بود با ضربه فنی به این كشتی گیر مازندرانی باخت. مهدی حاجی زاده قهرمان جهان در سال ۲۰۰۲ برای سومین بار طی ماههای اخیر مغلوب اسماعیل نجاتیان پدیده ۸۴ كیلوگرم راه آهن شد و تنها شكست گاز را رقم زد.

در سایر دیدار ها سیمان دورود ۶ بر یك مغلوب گراد شد تا تیم گراد تنها تیم بدون شكست لیگ برتر كشتی باشد. آنها در این دیدار نه چندان دشوار به «دلشاد منصوراف» استراحت داده بودند اما محمد رضایی ذخیره خوبی نبود و برابر هادی نصرتی شكست خورد.در ۹۶ كیلوگرم هم سعید ابراهیمی نایب قهرمان جهان كه از بند مصدومیت رهایی یافته احمد رضایی را شكست داد. در ۱۲۰ كیلوگرم مجید خدایی سرمربی گراد به فردین معصومی استراحت داد تا آذر شكیب نایب قهرمان جوانان جهان از كرج حمید رضایی را شكست دهد.

در گروه A صدرای زیراب در مسابقه معوقه از هفته اول كه در صبح برگزار شد، ۵ بر ۲ آزادگان بابل را شكست داد و تیم بابل سپس در مسابقه با نفت تهران نیز با همین نتیجه پذیرای شكست شد كه این هم اوج بی نظمی را نمایش داد و تیم ضعیفی مثل آزادگان بابل با جوانان آتیه دار كشتی ایران در یك روز ۲ مسابقه سنگین را برگزار كرد.

مجید حاتمی