معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی بابیان اینكه وضعیت ذخیره سوخت نیروگاه‌ها ۷۰ درصد بیشتر از سال گذشته است گفت: برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت، نیروگاه‌های با راندمان پایین از مدار تولید برق خارج شده‌اند.

عباس علی آبادی اظهار داشت:وضعیت مخازن سوخت نیروگاهها در حال حاضر ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است و در كل باید اذعان كنیم كه طی تقریبا دو ماه گذشته مطلقا خاموشی برق در كشور رخ نداده است.

وی با بیان اینكه همواره مشتركان به صرفه‌جویی در مصرف برق و سوخت تشویق می‌شوند افزود: سوخت متعلق به مردم است و هرچقدر در مصرف سوخت صرفه‌جویی كنند در اقتصاد جامعه عمومی تاثیر مثبت گذاشته‌اند.

علی‌آبادی گفت: ذخیره مناسب سوخت نیروگاه‌ها به این معنا نیست كه چون وضعیت مخازن نیروگاه‌ها مناسب است باید مصرف را بالا ببرند بنابراین نباید از صحبت‌های بنده این استنباط به عمل ‌آید كه چون مخازن نیروگاهها وضعیت خوبی دارند باید بهینه مصرف كردن سوخت و برق را فراموش كنند.

معاون وزیر نیرو با بیان اینكه اقدامات موثری برای تامین سوخت نیروگاه‌ها با همكاری وزارت نفت صورت گرفته است تاكید كرد: اعمال مدیریت و تمهیدات لازم از سوی وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیروگاه‌های كشور صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت ابتدا نیروگاه‌های با راندمان بالا را كه در این اوضاع و احوال سوخت مایع دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: در مرحله دوم نیز نیروگاه‌های با راندمان پایین از مدار تولید برق برای تعمیرات اساسی خارج شده‌اند.