جلسه‌ای با حضور معاون وزیر نیرو، فرماندار بم و جمعی از مسوولان شهرستان و استان جهت بررسی وضعیت برق شهرستان بم برگزار شد.

در این جلسه مجید اعتمادی فرماندار بم گزارشی از وضعیت برق شهرستان مطرح و در ادامه گفت: در سفری که وزیر نیرو به بم داشتند خواسته‌هایی توسط مسوولان شهرستان مطرح و ما خواستار پیگیری این موارد هستیم.

وی افزود: خواسته ما این است که بحث تکمیل زیرساختهای برق علاوه بر اعتبارات ستاد بازسازی از طریق اعتبارات داخل وزارت نیرو انجام شود که جهت تکمیل آنها مبلغ ۱۵ تومان نیاز داریم.

فرماندار بم در ادامه به بالا بودن هزینه فیش‌های برق اشاره و خواستار بررسی دقیق فیش‌های برق شد همچنین بر نصب کنتور جهت کلیه مشترکین تاکید کرد.

اعتمادی همچنین به نیروگاه سیکل ترکیبی منطقه ویژه اقتصادی ارگ اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلاتی که از نظر برق در شهرستان وجود دارد می طلبد که از ظرفیت‌های این نیروگاه در شهرستان استفاده شود.

در ادامه مهندس خوش خلق ـ معاون وزیر نیرو ‌ـ با بیان این مطلب که پیگیر مشکلات برق خواهیم بود گفت: در سفری که سال گذشته ما به بم داشتیم ۱۴ هزار اشتراک نصب شده و خواسته ما هم از دولت این است که اعتبارات لازم را در اختیار بگذراند.

وی افزود: با توجه به رشد مصرف برق و خشکسالی‌های اخیر متاسفانه ما در تابستان آینده با مشکل مواجه خواهیم شد و در این راستا نیازمند همت مردم و صرفه جویی در مصرف برق هستیم.

خوش خلق بیان کرد: در شهرستان بم هم مصرف برق بسیار زیاد است و نیاز است که مسوولان محلی در این خصوص ما را یاری کنند.

مدیرعامل شرکت توانیر تشریح کرد: ما در سال ۸۷ مبلغ دو میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان به شهرستان بم اختصاص دادیم و در خصوص رفع مشکلات از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

گفتنی است در این جلسه شهردار بم و رئیس شورای بروات برخی مسائل و مشکلات بم و بروات را در زمینه برق مطرح کردند.