دارنده شش مدال كشتی جهان و المپیك گفت: با كشتی هایی كه از لیگ دیده ام، مهدی تقوی در بین المپیكی ها بهترین عملكرد را داشته است.

علیرضا حیدری اظهار داشت: تقوی وضعیت خوبی دارد. وی را یكی از جوانان آینده دار كشتی می دانم. با وضعیتی كه این كشتی گیر دارد و مبارزه هایی كه تاكنون در لیگ ارائه كرده، می توان روی او حساب باز كرد.

وی در مورد عملكرد سایر ملی پوشان ایران در بازی های المپیك ۲۰۰۸ پكن تصریح كرد: فردین معصومی همیشه در فرم آمادگی است و تقریبا در تمام طول سال، آمادگی اش كم و زیاد نمی شود. رضا یزدانی متاسفانه كم كاری می كند و به فكر خودش نیست. او استعداد زیادی دارد و می تواند نتیجه بگیرد؛ اما خودش را رها كرده و باید هر چه زودتر با مشكلات خصوصی اش كنار بیاید. او امروز شرایط خوبی ندارد.

حیدری كه در روزهای گذشته در اردوی تیم نفت تمرین كشتی انجام داده و از آمادگی بالایی برخوردار بوده است در این باره خاطر نشان كرد: تمرین من صرفا برای حفظ سلامتی بوده است. بعد از خداحافظی از دنیای قهرمانی، وزن بدنم بالا رفته كه این امر با دومیدانی هم برطرف نشد. به همین دلیل تمرین كشتی انجام می دهم چون این تمرین دوباره مرا به وزن ایده آل می رساند و دچار افزایش وزن نمی شوم.

دارنده مدال برنز بازی های المپیك ۲۰۰۴ آتن در مورد همكاری اش با باشگاه نفت تهران گفت: تاكنون به صورت جدی در تمرین این تیم حضور نداشته ام؛ اما می خواهم از این پس بیشتر در كنار نفت باشم. همچنین اگر شرایط كاری ام اجازه دهد دوست دارم در باشگاه شهید بهشتی، كشتی گیران را تمرین دهم.

حیدری اضافه كرد: اگر كارم سبك تر شود شاید به صورت منظم در تمرین این دانشگاه حاضر شوم.

قهرمان جهان در سال ۱۹۹۸ در مورد وضعیت تیم نفت در رقابت های لیگ برتر تصریح كرد: مسابقات را به صورت دقیق پیگیری نكرده ام؛ اما تا جایی كه خبر دارم آنها باید با هم هماهنگ تر باشند. وضعیت در حال حاضر بهتر شده است. اگر به جمع چهار تیم برتر راه پیدا كنیم آن وقت حتما فینالیست خواهیم شد.

كاپیتان سابق تیم ملی كشتی آزاد كه در جام بین المللی تختی گذشته از دنیای قهرمانی خداحافظی كرد، در مورد وضعیت فعلی تیم ملی تاكید كرد: با توجه به مسابقاتی كه پیش رو داریم باید مدعیان بهتر تمرین كنند. مشكلات ما ریشه ای است، اما این دلیل نمی شود برنامه ای نداشته باشیم. بدون برنامه حتی اهداف نزدیك را هم از دست می دهیم. این كه می گوییم وضعیت تیم خوب نیست نباید به این منجر شود كه زمان و فرصت ها را از دست بدهیم و كسی انتظار كسب نتیجه نداشته باشد. به این شكل از دستیابی به برنامه های كوتاه و بلند مدت خود هم بازمی مانیم.