وزیر نیرو در خصوص ادامه برنامه توزیع لامپ های کم مصرف بین مردم گفت: سال آینده تولید و توزیع لامپ های کم مصرف LED را در دستور کار قرار خواهیم داد.

"سید پرویز فتاح" در خصوص تاثیر توزیع ۳۳ میلیون رشته لامپ کم مصرف بین مردم برای کاهش میزان مصرف برق گفت: با توجه به اینکه رشد مصرف برق در ۵ ماه ابتدای سال جاری ۸ درصد بوده و هم اکنون به ۶ درصد کاهش یافته می توان یکی از عوامل کاهش در میزان مصرف برق را توزیع لامپ های کم مصرف دانست.

وزیر نیرو اظهار داشت: طرحی را در سراسر کشور به اجرا درخواهیم آورد که طی آن از ماه جاری توزیع لامپ کم مصرف به صورت پستی صورت خواهد گرفت.

فتاح در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: مردم از طریق تقاضا در پشت قبوض برق تعداد و نوع لامپ کم مصرف خود را اعلام می کنند و از این طریق علاوه بر ارسال لامپ های کم مصرف به در خانه های مردم، هزینه نیز به صورت قسطی در قبوض آنها دریافت می شود.

وی ادامه داد: دولت برای سال آینده نیز ۱۰۰یک صد میلیارد تومان دیگر برای تولید و توزیع لامپ کم مصرف در لایحه بودجه در نظر گرفته ولی با رویکرد جدیدی کار خواهد کرد.

به گفته وزیر نیرو ،سال آینده بیشتر بحث تولید و توزیع لامپ های LED مطرح می شود که نرخ و یارانه آن با لامپ های کم مصرف فعلی تفاوت دارد.

فتاح تصریح کرد: با چند کارخانه در این رابطه صحبتهایی برای پیش خرید انجام داده ایم و بخشی از یارانه این امر نیز اختصاص یافته است.

وی همچنین از تغییر لامپ های روشنایی معابر خبر داد و گفت: در این طرح که هم اکنون نیز در برخی نقاط انجام شده، به جای لامپ های پرمصرف ۴۰۰ تا ۸۰۰ وات از لامپهای کم مصرف ۱۵۰ وات استفاده خواهد شد.