رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی گفت: باید دست از حرف های ناامیدكننده برداشت، چون لیگ فرنگی به احیای دوباره این رشته كمك می كند.

تورج لارودی اظهار داشت: كشتی فرنگی علاوه بر چند تورنمنت، در سال آینده مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد. با برگزاری لیگ می توانیم شادابی و طراوت را بار دیگر به این رشته بازگردانیم. مهم ترین اثر برگزاری این رقابت ها، ایجاد انگیزه در فرنگی كاران است كه تلاش شان از نظر مادی بی تاثیر نخواهد بود.

وی تاكید كرد: بعد از رقابت های المپیك كه با ناكامی این رشته همراه بود، هیچ اتفاق مهمی در این رشته رخ نداده و لیگ می تواند بهترین اتفاق باشد. فاصله ای كه تا جهانی سال ۲۰۰۹ داریم را تنها نمی توان با برگزاری اردو پر كرد. اگر بهره لازم را از لیگ ببریم قطعا این مسابقات نیز می تواند مفید باشد.

رئیس سازمان لیگ خاطر نشان ساخت: كادر فنی تیم ملی فرنگی باید هنر به خرج داده و از رقابت های لیگ برای خدمت به تیم ملی بهره ببرد. یكی از این بهره ها می تواند راغب كردن ملی پوشان به تمرین كردن برای حضور در لیگ و همچنین خروج كشتی فرنگی از این حالت ركورد و خمودگی باشد.

تورج لارودی در مورد لیگ برتر كشتی آزاد نیز تصریح كرد: با هزار و یك دلیل،‌ لیگ باید برگزار شود و ما این كار را با تعامل و همكاری با تیم ها انجام می دهیم. آنها با آگاهی از مسابقات تیم ملی در اسفند ماه،‌ فشردگی لیگ را پذیرفته اند و اعتراضی نكرده اند. ایجاد هرگونه تغییر در زمان برگزاری مسابقات، گرفتاری های عدیده ای را برای كشتی و حتی تیم ملی به وجود می آورد. ما طبق برنامه اعلام شده، كشتی گیران را در روز ۲۰ بهمن به تیم ملی تحویل خواهیم داد.