نمایندگان سندیکای صنعت برق در کمیسیون انرژی حضور یافته و مباحثی را به اطلاع اعضای کمیسیون رساندند.

علی ادیانی‌‏راد، سخنگوی کمیسیون انرژی درباره این جلسه گفت: رئیس هیات مدیره سندیکای صنعت برق در این جلسه گفت؛ مشاوره دادن و تعامل علمی با مسوولین کشوری، تجمع و تمرکز مجموعه ظرفیت‌های موجود در کشور، بهبود شرایط موجود در حوزه صنعت برق، ساماندهی شرکت‌‏ها و موسساتی که در حوزه صنعت برق فعالیت دارند، انتقال تکنولوژی و فنون در صنعت برق کشور و صادرات صنعت برق به خارج از کشور، از جمله اهداف این سندیکا است.

وی گفت: در این جلسه عنوان شد که حدود سیصد شرکت تحت پوشش این سندیکا قرار دارند و صنعت برق کشور حدود ۹۰ درصد به خودکفایی رسیده و نقطه اتکای مطمئنی برای مسوولین کشور در حوزه انرژی است.

نماینده مردم سوادکوه و قائم‌‏شهر افزود: در ادامه این جلسه آقای پارسا عنوان داشت که در سال، بالغ بر یک و نیم میلیارد صادرات برق دارند.

سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به درخواست مسئولان سندیکای صنعت برق برای تصویب قوانین تسهیل کننده در این زمینه، ادامه داد: به اعتقاد آنان با تصویب این قوانین، سرمایه‌‏گذاری‌‏های خارجی و لازم برای توسعه صنعت برق تسریع خواهد ‌‏شد و تکالیف راهبردی برای دولت، در راستای تامین نیازهای داخلی کشور و صادرات برق مازاد بر نیاز، را فراهم می‌‏‌‏کند. از سوی دیگر سازو کار لازم برای توجه جدی به بخش خصوصی و واگذاری صنعت برق به این بخش را رقم می‌‏زند. البته اعضای هیات مدیره سندیکای برق خواستار استمرار فعالیت کمیته سه جانبه انرژی، وزارت نیرو و سندیکای صنعت برق نیز شدند.

ادیانی‌‏راد گفت: اعضا و رئیس این سندیکا عدم پرداخت طلب‌‏کاری سندیکای صنعت برق از وزارت نیرو که مبلغ ۴ میلیارد تومان است را از مهمترین مشکلات سندیکای صنعت برق دانستند.