رییس خانه كاریكاتور ایران در پی بهره‌برداری از دو نگارخانه و یك كارگاه حرفه‌ای حجم‌سازی در حوزه هنری گفت: كلان شهری مانند تهران نیازمند افزایش تعداد نگارخانه‌ها و فضاهای هنری است.

به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مسعود شجاعی طباطبایی گفت: اكنون بیشتر فضاهای فعال هنری در عرصه هنرهای تجسمی در شهر تهران نگارخانه‌های غیر دولتی هستند كه به اندازه و توان خود خوب عمل می‌كنند اما كلان شهری مانند تهران به گسترش فضاهای هنری دولتی نیازمند است.

این هنرمند گفت: گسترش فضاهای دولتی در عرصه هنرهای تجسمی موجب می‌شود تا هنر نهادینه شود.

رییس خانه كاریكاتور تاكید كرد: حوزه هنری یكی از نهادهایی است كه ‌توانسته دراین زمینه با تاسیس نگارخانه‌هایی مانند نگارخانه ابوالفضل عالی و سید حسن حسینی نقش موثری ایفا كند.

او افزود: حوزه هنری نباید به محدوده بنای مركزی خود بسنده كند، بلكه باید تاسیس این نگارخانه‌ها را در تمام سطح شهر دنبال كند و به این طریق زنجیره‌ای از نگارخانه‌ها را در سطح تهران ایجاد كند كه كمك موثری در گسترش فرهنگ هنری در كلان شهر تهران باشد.

طباطبایی گفت: حوزه هنری پس از تاسیس زنجیره‌ای از نگارخانه‌ها در سطح شهر می‌تواند به برپایی كارگاه‌های تخصصی و نشست‌های آموزشی اقدام كند چون برپایی این گونه كارگاه‌ها محتاج وجود فضاهای تخصصی است كه بستر فعالیت صحیح را فراهم می‌كند.

حوزه هنری با هدف توسعه فضاهای تخصصی هنری نگارخانه‌های سید حسن حسینی و ابوالفضل عالی و كارگاه حرفه‌ای حجم سازی را به تازگی تاسیس و راه اندازی كرده است.