دبیر اجرایی نخستین جشنواره تجسمی فجر می‌گوید بیش از ۱۴۰۰ هنرمند با ارسال ۶ هزار اثر در بخش‌های مختلف این جشنواره شركت كرده‌اند.

به نقل از ستاد خبری نخستین دوره این جشنواره، ، مسعود زنده روح كرمانی همچنین از پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین جشنواره تجسمی فجر تا پایان امروز جمعه خبر داده است.

وی درباره آمار شركت‌كنندگان در بخش‌های مختلف این جشنواره نیز گفته است در بخش نقاشی حدود ۶۵۰ هنرمند با ۲۵۰۰ اثر، در بخش پوستر ۲۵۰ هنرمند با ۱۲۰۰ اثر، در بخش عكس ۳۰۰ هنرمند با ۱۵۰۰ اثر، در بخش كاریكاتور ۶۰ هنرمند با ۲۵۰ اثر و در بخش مجسمه‌سازی ۱۰۰ هنرمند با ۳۰۰ اثر شركت كرده‌اند.

دبیر اجرایی این جشنواره با تأكید بر این كه امروز آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره است، گفت: امروز ساعت ۱۷ مهلت ارسال آثار به جشنواره در بخش‌های مختلف به پایان می‌رسد و تنها در بخش مجسمه‌سازی، متقاضیان می‌توانند آثارشان را تا ۲۵ دی‌ماه به دبیرخانه ارسال كنند.

زنده‌روح كرمانی با اشاره به حجم آثار ارسالی و ا ستقبال چشمگیر هنرمندان برای شركت درجشنواره گفت: حجم بسیاری از آثار ارسالی از شهرستان‌ها به تهران ارسال شده اما هنوز به دبیرخانه نرسیده است كه با اضافه شدن این آثار، آمار آثار ارسالی افزایش چشمگیرتری خواهد یافت و انتظار داریم كه حدود ۷ تا ۸ هزار اثر از بیش از ۲۰۰۰ هنرمند را در بخش‌های مختلف جشنواره داشته باشیم كه در این شرایط باید علاوه بر مكان‌های نمایش‌آثار افزوده شود.

وی اضافه كرد: برای متقاضیان شهرستانی نیز امروز آخرین مهلت ارسال آثار است و آثاری كه بعد از امروز به دست ما برسد به تاریخ ارسال اثر توجه خواهیم داشت.

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش‌های نقاشی، پوستر، مجسمه‌سازی، كاریكاتور، خوشنویسی با موضوع «امید به آینده» از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگسرای نیاوران و موزه فرهنگی و هنری آزادی برگزار می‌شود.