محروم کردن داورانی که با قضاوت ضعیف خود-به زعم دبیر فدراسیون کشتی- باعث تغییر نتیجه دیدار دو تیم لیگ برتری شدند،هیچ دردی را از تیم متضرر دوا نخواهد کرد.

بحث اعتراض شدید مسئولان تیم نیروی زمینی ارتش درخصوص داوری دیدار این تیم با KSB کلاردشت -که در هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد کشورمان برگزار شد-،طی چند روز اخیر به یکی از مباحث پر سر و صدا در جامعه کشتی مبدل شده است.

البته مسئولان تیم نیروی زمینی هنگامی‌که اولتیماتوم کناره گیری از لیگ به نشانه اعتراض نسبت به مسائل داوری را صادر کردند،دبیر فدراسیون دست به کار شده و روی اشتباه آشکار داوران صحه گذاشت و متعاقب آن خبری روی خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفت که حاکی از محرومیت داوران دیدار دو تیم نیروی زمینی و KSB کلاردشت از قضاوت در رقابتهای دور برگشت رقابتهای لیگ برتر است.

با مطرح شدن چنین مسائلی این سوال در ذهن کشتی دوستان متبادر می شود که آیا با محرومیت داوران یاد شده،دردی از دردهای داوری کشتی که حواشی بسیاری را در رقابتهای امسال لیگ و سالیان گذشته به بار آورده،دوا خواهد شد؟

ای کاش کمیته داوری کشتی کشورمان که از موهبت طراوت و جوانی ساقط است،به جای پاک کردن صورت مسئله،تمهیدی برای آموزش صحیح سوت به دستان اتخاذ می کرد و با برگزاری کلاس های بازآموزی،موارد ابتدایی نحوه صحیح قضاوت را برای داوران مرور می کرد!