با نزدیك شدن به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین حمایت از مردم بی دفاع غزه، هنرمندان تجسمی به میدان آمدند.

هنرمندان حوزه هنرهای تجسمی همگام با دیگر اقشار اجتماع فعالیت های ویژه ای را به مناسبت ایام عزاداری سالار شهیدان و حمایت از مردم بی دفاع غزه آغاز كردند.

جمعی از هنرمندان هنرهای تجسمی با حضور در كارگاه نقاشی كه در فضای باز جنب موزه هنرهای معاصر برپا شده بود، با محكوم كردن جنایات صهیونیست های غاصب علیه مردم بی دفاع غزه، اعتراض خود را نسبت به این حادثه جهانی اعلام كردند.

بنابر این گزارش، هنرمندان از صبح ۱۴ دی ماه در حیاط موزه هنرهای تجسمی گرد هم آمدند و به خلق آثاری در این رابطه پرداختند. استقبال از این فعالیت جمعی باعث شد كه این برنامه تا پایان دیروز (۱۵ دی ماه) ادامه داشته باشد. تمامی هزینه ها و امكانات این كارگاه اعم از فضا، بوم، بنر، رنگ و غیره توسط دفتر هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران در اختیار هنرمندان شركت كننده قرار گرفت. همچنین نقاشان شمال غرب كشور از صبح تاسوعا تا ظهر عاشورا در چهارمین همایش «۷۲ بغض بوم» آثاری با موضوع عاشورا و غزه خلق می كنند.

در این همایش نقاشان شمال غرب كشور حضور دارند و از صبح تاسوعا در مركز حوزه هنری حاضر می شوند و تا اذان ظهر عاشورا نقاشی هایی با موضوع حماسه عاشورا می كشند.

براساس این گزارش، در همایش یاد شده ۵۰۰ هنرمند حضور خواهند داشت. محل این رویداد مركز حوزه هنری تبریز اعلام شده است. همچنین نمایشگاه بین المللی «مقاومت غزه» با همكاری حوزه هنری و خانه كاریكاتور ایران، نگاه هنرمندان جهان به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را به نمایش می گذارد. به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه مقاومت غزه به ارائه كاریكاتورهای هنرمندان ۶۸ كشور جهان اختصاص دارد.

در این نمایشگاه ۷۰ اثر كاریكاتور در ابعاد ۹۰ ۹۰ سانتیمتر با موضوع مقاومت غزه ارائه شده است كه شامل آثار برترین كاریكاتوریست های جهان مانند مارسیو لیكه از برزیل، جتیت كوئستانا از اندونزی و امید جوها از فلسطین است.