امروز آخرین روز برگزاری آرت‌اكسپوی رسمی تهران اعلام شده بود، اما به گفته دبیر این نمایشگاه، آرت‌اكسپوی رسمی تهران فردا برای بازدید مقامات دولتی دایر است و در صورت توافق گالری‌داران، تمدید خواهد شد.

آرت‌اكسپوی رسمی تهران، فردا به منظور بازدید مقامات دایر خواهد بود و با توجه به نامه درخواست تمدید نمایشگاه از سوی چند گالری‌دار به دبیر آرت‌اكسپو، احتمال تمدید نمایشگاه به مدت یك هفته دیگر وجود دارد.

عبدالحسینی دبیر این نمایشگاه درباره تمدید آرت‌اكسپو به خبرنگار فارس گفت: برای تمدید شدن آن باید با همه گالری‌داران مشورت كنم كه در صورت توافق آنها، نمایشگاه را تا یك هفته دیگر تمدید كنیم. اما من شخصاً با تمدید نمایشگاه موافق نیستم و معتقدم در شرایط كنونی با توجه به اوضاع بحرانی غزه و توجه همگان به این موضوع و همچنین قرار گرفتن در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، به جریان انداختن دوباره آرت‌اكسپو بعد از این تعطیلات، خستگی‌آور است.

وی تصریح كرد: اهداف ما در این آرت‌اكسپو محقق شده است و باید به فكر برگزاری دوره‌های بعدی آن باشیم.

عبدالحسینی سقف فروش آثار آرت‌اكسپو را حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعلام كرد و گفت:‌ در صورت خرید قطعی نهادهایی كه قول خرید داده‌اند، فروش آثار این نمایشگاه به ۳۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

آرت‌اكسپوی رسمی تهران از یك دی‌ماه سال جاری با نمایش ‌۱۵۰۰ اثر از ۷۵۰ هنرمند در شاخه‌های خط، خط نقاشی، مجسمه‌،حجم و همچنین عكس در سه طبقه تالار وحدت كار خود را آغاز كرد، این آثار از سوی ۵۷ نگارخانه‌دار و مؤسساتی چون مؤسسه فرهنگی و هنری صبا، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، بنیاد حسن اسماعیل‌زاده، تعاونی نگارخانه‌داران و بنیاد آفتاب ارایه شده است.

این نمایشگاه از سوی دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری بنیاد رودكی و موسسه توسعه هنرهای تجسمی در تالار وحدت برگزار شده است.