زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد كه حكایت‌گر برگزاری مرحله نهایی لیگ كشتی آزاد ایران پس از جام جهانی تهران است.

پس از تغییر روز برگزاری هفته های ششم و هفتم لیگ كشتی آزاد ایران كه دو روز در هفته یكشنبه و چهارشنبه ۲۱ و ۲۵ دی ماه جاری برگزار می‌شود اخباری نیز به گوش می‌رسد مبنی بر برگزاری رقابت‌های نیمه نهایی و فینال لیگ پس از جام جهانی پهلوان تختی.

رقابت‌های مرحله مقدماتی لیگ كشتی آزاد قرار است تا روز ۲۰ بهمن ماه سال جاری به پایان برسد و جام تختی هم با فاصله‌ای حدود یك ماه در روزهای ۲۲ و ۲۳ اسفند ماه برگزار خواهد شد. به نظر می‌رسد مردان فنی تیم ملی قصد دارند با برگزاری مرحله نهایی لیگ پس از رقابت های جام تختی، زمینه تشكیل اردو و برگزاری احتمالی مسابقات انتخابی را بچینند و شركت كنندگان در رقابت های جام جهانی و جام تختی را معرفی كنند.

یك ماه تعطیلی لیگ كشتی آزاد و شركت كشتی گیران شاخص در رقابت‌های انتخابی، جام تختی و جام جهانی، برای تیم ها و باشگاه‌های حاضر در لیگ چندان جالب نیست و علاوه بر این كه تنور این رقابت ها را سرد می‌كند، احتمال آسیب دیدگی و افت شدید آمادگی جسمانی كشتی گیران نیز وجود دارد و این مساله می تواند به عملكرد تیم ها در مرحله نهایی لیگ اثرگذار باشد.

دو تكه نشدن لیگ كشتی آزاد، وضعیت حضور كشتی گیران خارجی را نیز به هاله‌ای از ابهام می‌برد و ممكن است تیم‌هایی كه كشتی‌گیر خارجی استخدام كرده‌اند و هزینه‌های بسیاری در این راه متحمل شده‌اند، نتوانند از كشتی‌گیران خود در مرحله نهایی استفاده كنند.