سرمربی تیم كشتی آزاد راه آهن خراسان، تغییر در زمان بندی دور برگشت رقابت های لیگ را بی برنامگی خواند.

امیر توكلیان نایب قهرمان سال ۲۰۰۱ كشتی آزاد جهان در صوفیه بلغارستان به انتقاد از عملكرد كمیته لیگ فدراسیون كشتی پرداخت و گفت:‌لیگ امسال را می خواهند به هر شكل ممكن برگزار كنند و مثل سال های گذشته لیگ كشتی بدون برنامه و باری به هر جهت برگزار می شود.

توكلیان با اشاره به انجام سه كشتی در ده روز، به مخالفت با تصمیم اخیر فدراسیون كشتی پرداخت و ادامه داد:‌طبق اساسنامه لیگ تصمیم گیری در مورد لیگ باید با حضور دو نماینده از باشگاه ها انجام شود اما فدراسیون كشتی بدون در نظر گرفتن وضعیت باشگاه ها هر كاری دلش می خواهد انجام می دهد.

توكلیان كاهش وزن در ده روز و برای سه بار كشتی گرفتن در لیگ را یك نوع خودزنی می داند و معتقد است كشتی گیران مطرح با این وضعیت ها تحلیل رفته یا دچار فرسایش و افت می شوند.

سرمربی موفق تیم راه آهن خراسان كه در گروه B لیگ كشتی عنوان قهرمان نیم فصل را به دست آورده است ادامه داد: این بی برنامگی باعث شده تا برنامه های كشتی گیر خارجی ما آلن دودایف به هم بریزد، برای دودایف بلیت گرفته بودیم و حالا با كنسل كردن بلیت هواپیما، دچار زیان مالی خواهیم شد، چه كسی پاسخگوی ضرر باشگاه راه آهن است؟

توكلیان درمورد پاسخ كمیته لیگ درباره تغییر ناگهانی برنامه دور برگشت لیگ كشتی آزاد و برگزاری سه مسابقه طی ده روز گفت:‌در تماس با آقای لاردوی رئیس كمیته لیگ فدراسیون كشتی ایشان گفتند دستور از بالا رسیده و فدراسیون خواهان اجرای برنامه جدید شده است.

مربی سابق تیم ملی كشتی آزاد، به میدان رفتن كشتی گیران مطرح در سه هفته را به ضرر تیم ملی دانست و ادامه داد:‌سه كشتی در ده روز یعنی به استقبال مصدومیت رفتن، یعنی سه بار وزن كم كردن و یعنی فشار مضاعف بر كشتی گیران مطرح و مدعی با این روش نمی توانیم دغدغه‌های تیم ملی را رفع كنیم. توكلیان ادامه داد: مردم تازه در حال آشتی كردن با كشتی بودند كه روز برگزاری لیگ تغییر می كند این بی برنامگی ها پدر باشگاه ها در آورده است و تیم های دیگر نیز از این وضعیت و برنامه ارایه شده لیگ ناراضی اند. خواهش من از فدراسیون كشتی این است كه به باشگاه ها احترام بگذارد با این بی برنامگی ها دیگر هیج باشگاهی در لیگ كشتی شركت نخواهد كرد.

توكلیان در مورد موفقیت تیم راه آهن خراسان در مرحله رفت لیگ كشتی آزاد و صدرنشینی این تیم در نیم فصل گفت: تیم ما كشتی گیر مالی پوش ندارد و اكثر آن ها جوان و بومی هستند همدلی و برنامه های هماهنگ درتیم راه آهن باعث شد نتایج خوبی بگیریم، به نظر من كشتی گیران ما خیلی بیشتر از خوشدان كشتی گرفته اند، ما تیم گاز را باآن همه كشتی گیر مطرح و ملی پوش وسرمایه گذاری بیشتر آنها شكست دادیم.