رئیس هیئت كشتی استان همدان گفت: فدراسیون آذربایجان با بهانه آوردن برای عدم اعزام كشتی گیرانش به ایران، یك ملت را به سخره گرفت و باید با آنها برخورد شود.

جلال صابریون در رابطه با مخالفت فدراسیون كشتی آذربایجان با اعزام ۲ كشتی گیر این كشور به ایران برای شركت در لیگ برتر اظهار داشت: در حالی كه تمامی اقدامات لازم برای استفاده تیم صنایع و معادن از نامیك سودیموف و ماگمادوف انجام شده بود و حتی مبلغ هشت میلیون تومان را به حساب آنها واریز كرده بودیم، آذربایجانی ها در آخرین لحظات از اعزام كشتی گیران خودداری كردند.

وی ادامه داد: اعلام شد در صورت حضور در لیگ برتر، برای این ۲ كشتی گیر تابعیت یك ساله ایرانی صادر می شود و آنها نمی توانند تیم ملی كشورشان را برای مدتی همراهی كنند. در حالی كه چنین چیزی غیر ممكن است و كشتی گیران خارجی كه به ایران آمده اند مشكلی برای همراهی تیم های ملی خود در مسابقات مختلف ندارند.

وی تاكید كرد: آذربایجانی ها با این كار خود، یك ملت را به سخره گرفتند. كاملا مشخص است در این زمینه شیطنتی صورت گرفته و ما از تورج لارودی خواسته ایم پیگیر مسئله باشد. نمی دانم چه كسی از ایران با آذربایجانی ها تماس گرفته و ذهن آنها را نسبت به حضور در لیگ ایران مخدوش كرده است.

صابریون با انتقاد از این اقدام، گفت: این بی اخلاقی ها در لیگ كشتی ایران هیچ گاه فراموش نمی شود. كسب عنوان در لیگ، آن قدر اهمیت ندارد كه به خاطرش شاهد چنین ناجوانمردی هایی باشیم. مگر به تیم صنایع و معادن همدان به دلیل نایب قهرمانی در لیگ فصل گذشته چه چیزی اهدا شد؟ ما به صورت مستقیم نمی توانیم با فدراسیون كشتی آذربایجان بجنگیم و برای احقاق حق همدان، باید فدراسیون كشتی وارد عمل شود.

وی افزود: به عارف ربطی هم گفته ام كه ما از فدراسیون كشتی انتظار داریم مسئله را پیگیری كند. آذربایجانی ها تلاش یك ماهه ما را به هدر دادند. این مورد برای هر باشگاهی كه اتفاق می افتاد فدراسیون باید موضوع را مورد بررسی قرار می داد.

رئیس هیئت كشتی استان همدان با اشاره به دیدار هفته گذشته نماینده همدان با راه آهن مشهد خاطر نشان ساخت: ما به این دیدار و ضعف داوری معترض هستیم. امتیاز كشتی گیران ما را در اوزان ۶۰ و ۶۶ كیلو ندادند. عباس نمازیان ناظر مسابقه با این توجیه كه مسابقه در مشهد برگزار می شود در حق ما كم لطفی كرد. یكی از ایرادهایی كه به فدراسیون كشتی وارد می شود این است كه از داوران بازنشسته كه جرات تصمیم گیری ندارند در مسابقات لیگ استفاده می كند.

صابریون اضافه كرد: تماشاگران مشهدی سنگ های بزرگی را به سوی تشك پرتاب می كردند و با الفاظ ركیك جو سالن را متشنج كرده بودند. داوری خیلی ضعیف بود و گوی های مخصوص كلینچ به جای كیسه، در یك پلاستیك مشكی جای گرفته بود. این نشان می دهد جدا از بحث فنی، در دیگر موارد نیز خیلی از كشتی روز دنیا عقب هستیم. اعتراض ما نیز به این مسائل كاملا بی فایده بود.

وی در مورد دومین شكست میثم مصطفی جوكار در رقابت های لیگ برتر، تصریج كرد: او در هر ۲ مبارزه ساری و مشهد، احساسی عمل كرد و تحت تاثیر جو حاكم بر سالن قرار گرفت. جوكار در حالی كه جو سالن آرام نبود، خیلی عجولانه كشتی گرفت و از تمركز لازم به دور بود. این مسئله را به او تذكر داده ایم كه كشتی هایش را مدیریت كند.