مؤسسه فرهنگی هنری صبا در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی به پیشواز عظیم‌ترین حماسه عاشقانه و آئینی شیعیان در تاریخ، نمایشگاهی از آثار گنجینه خود با این مضمون برپا می‌كند.

به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا، این مؤسسه در آستانه برگزاری تاسوعا و عاشورای حسینی و عزای عظیم كائنات در مصیبت امام عشق و عاشورائیان، نگارخانه لرزاده را تجلی گاهی از ابراز ارادت و احساس هنرمندان نقاش خواهد كرد.

این نمایشگاه كه بخشی از آن شامل ۱۲ تابلو از ۱۲ نقاش معاصر ایران است كه به سفارش فرهنگستان هنر ارائه شده كه هر یك تصویر و تجسم كننده یكی از ۱۲ بند محتشم كاشانی است كه ماندگارترین، سوگ ستایش حسینی در حافظه تاریخی شیعیان است، از جمله هنرمندانی كه هر كدام یكی از پرده های تركیب بند محتشم را بر بوم نشانده‌اند، از این قرار است: ایرج اسكندری، مهدی حسینی، مصطفی گودرزی، حبیب اله صادقی، مرتضی اسدی، زهرا رهنورد، غلامعلی طاهری، عبدالحمید قدیریان، صداقت جباری، محمد علی بنی اسدی،‌ كاظم چلیپا و حسین شناور.

یكی از ویژگی‌های این آثار آن است كه هر یك به لحاظ شیوه و تكنیك و سبك، از دیگری متفاوت است و بدین ترتیب در تصویرگری روایت محتشم از حادثه كربلا با ۱۲ قالب و تجربه متنوع و منحصر به فرد روبرو می شویم.

نگارخانه لرزاده از شنبه ۱۴ دی ماه، آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.