سرمربی تیم كشتی آزاد راه آهن مشهد گفت: مربیان تیم گاز در ارنج چینی دیدار نهایی لیگ اشتباه كردند و این امر به شكست آنها منجر شد.

امیر توكلیان در خصوص شكست تیم پرمهره گاز برابر گراد تهران اظهار داشت: مربیان این تیم در انتخاب تركیب خود خیلی اشتباه كردند. در كشتی نیمه نهایی نیازی به استفاده از رضا یزدانی، علی اصغر بذری و هادی پورعلیجان نبود و می شد به این نفرات استراحت داد. اگر من كشتی گیران گاز را در اختیار داشتم تا چند سال این تیم را قهرمان ایران می كردم.

وی تاكید كرد: نباید كار گراد را با این حرف ها كوچك جلوه داد. آنها با هزینه زیادی وارد لیگ شدند و در نهایت بهترین نتیجه را به دست آوردند. كشتی گیران این تیم خوب كشتی گرفتند و قهرمانی را به آنها تبریك می گویم.

مربی تیم باسابقه لیگ برتر در مورد سومی تیمش خاطر نشان ساخت: تیم ما شاید به اعتقاد كارشناسان حتی استحقاق حضور در جمع چهار تیم برتر را نداشت؛‌ اما نفرات ما همت كردند و با تمام وجود كشتی گرفتند. باید از همه آنها تشكر كنم كه در طول مسابقات صبوری كرده و با مشكلات ساختند. از محمدحسن انصاری فرد كه قول داده این هفته پول اعضای تیم را پرداخت كند نیز تشكر می كنم.

نایب قهرمان سابق كشتی دنیا اضافه كرد: باسابقه ترین مربی شركت كننده در لیگ برتر هستم كه هر سال با تیم راه آهن در مسابقات شركت می كنم. امسال سخت ترین شرایط را داشتیم و خیلی به من فشار وارد شد. گروه ما شش تیمی بود و ۲ مسابقه بیشتر از گروه A برگزار كردیم. در ۱۱ هفته چهار بار مسافت حدود هزار كیلومتری مشهد تا ساری را طی كردیم.

امیر توكلیان از اسماعیل نجاتیان به عنوان بهترین كشتی گیر تیمش در لیگ نام برد و افزود: او بیشترین امتیاز را برای تیم ما كسب كرد و به عنوان بهترین كشتی گیر لیگ نیز انتخاب شد. بعد از او باید به مهرداد حدادی، محمد سلطانی، علی خالق زاده، جعفر قاسمی و اباذر اسلامی اشاره كنم. حتی می توانستیم در دیدار نیمه نهایی نیز برابر گراد پیروز شویم؛‌ اما در فینال حتما مغلوب گاز می شدیم.